Runallmanagedmodulesforallrequests Değeri

Merhaba arkadaşlar. Asp.Net Mvc web config system.webServer Tag'ının içindeki runallmanagedmodulesforallrequests değerini true yapmanın avantaj ve dezavantajları nelerdir?

thunderhawk thunderhawk (8)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    runallmanagedmodulesforallrequests  değerini neden true yapmak istiyorsun? Bu aslında performans kaybına neden olacaktır. Bunu yaptığında gelen tüm isteklerde managed moduller aktif edilecektir.

    Bunu cevaplarken kendi eski bir gönderimde çözüm olarak bunu önermişim. Fakat bunu önerdiğim dönemde IIS de bir bug vardı ve çözüm olarak böyle bir şey önermişim. Fakat o çözüm artık güncel değil. Bunu fark ettim, güncel çözüm yazacağım

    alattin alattin (16999)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Html sayfalarına istediğim uzantıyı vermek için. Mesela iletisim.html demek için. Sorunun cevabı performans kaybı mı? Yani dezavantajı. thunderhawk 5 yıl önce
    • @thunderhawk evet performans kaybı alattin 5 yıl önce