RunDll hatası nasıl çözülür ?

Bilgisayarı açınca:

C:\Users\Lenovo\AppData\Local\Pokki\Engine\Launcher.dll başlatma sorunu. Belirtilen modül bulunamadı.

Hatası veriyor.

kullanici660486 kullanici660486 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Herhalde işletim sistemin Windows 8.

    Poblemin ortadan kalkması için;

    1- Pokki başlangıçtan veya sistemden kaldırılır. Başlangıçtan kaldırılması, uygulamanın PC açılışında çalışmasını engellemek demektir ve bu işlem Görev Yöneticisinden yapılabilir. Uugulamanın tamamen kaldırılması ise Programlardan bilinen uninstall şekli ile olur (Pokki Cleanup diye bir tool'da bulunmakta ama buna hiç gerek yok, normal uninstall yeterli olur.).

    2- Veya Sistem Geri Yükleme ile PC problem öncesi bir zamana  (geri yükleme noktasına) geri alınabilir:

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    Eğer uygulama kaldırılma yoluna gidilirse istenirse Pokki sisteme yeniden yüklenebilir. Yeni yüklemeden sonra muhtemelen aynı hatayı vermeyecektir:

    Pokki, Windows İçin Uygulama Ekleme Programı (tıkla)

    Not: Pokki uygulamasını uninstall etmekte zorlanırsan/edemezsen üstüne yeniden yüklemeyide deneyebilirsin. Yine işe yarayabilir, hatayı bu işlemde düzeltebilir.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

      Uygulama kaldırılmış diyor ve pokki uygulamasını tekrar indirmeye çalıştığımda indiremiyorum. Installations failed hatası veriyor site.

      kullanici660486 kullanici660486 (1)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Sana bir takım çözüm alternatifleri verdim ama sen sadece uninstall ve/veya yeniden yükleme şeklinde anlamışsın. Halbuki PC başlangıcından uygulamanın başlatma yolunu iptal etseydin o hata bir daha çıkmazdı. Uygulama sistemden hatalı kaldırılmış, problem sebebi budur. Neyse, download linkini değiştirdim, yeniden dene. temmuz 6 yıl önce
      • Sistem Geri Yüklemeyide deneyebilirdin. temmuz 6 yıl önce