Rvzr-a.akamaihd.net kaldırma

rvzr-a.akamaihd.net kaldırma, rvzr-a.akamaihd.net temizleme nasıl yapılır?

 rvzr-a.akamaihd.net adresi üzerinden açılan pop-up pencereler görüyorsanız muhtemelen bir reklam yazılımı veya potansiyel istenmeyen yazılım bilgisayarınıza bulaşmış demektir.

 rvzr-a.akamaihd.net,  Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome içerisinde istenmeyen pop-up pencelere açarak reklamlar görüntüler.

Rvzr-a.akamaihd.net üzerinden açılan pop-up pencelere,  potansiyel olarak istenmeyen programların bir eseridir.  Potansiyel  istenmeyen yazılımlar ücretsiz programlar ile birlikte, kullanıcının dikkatsizliğinden yararlanarak sisteme kurulur.

    Rvzr-a.akamaihd.net teknik olarak virüs değildir. Virüs olmamasına rağmen yine de potansiyel olarak istenmeyen yazılım olarak nitelendirilir. Çünkü siz istemeden bilgisayarınızda bir takım değişiklikler yapar ve değiştirmenizi engeller. Bu sebepten bilgisayarınızdan kaldırmanızda fayda vardır.

    Rvzr-a.akamaihd.net yazılımı Internet Explorer, Firefox, Chrome gibi tarayıcılarda siz internette gezinirken pop-up reklamlar açarak sizi rahatsız eder, arama sonuçlarınızda sürekli reklamlar görmenizi sağlar.

    Rvzr-a.akamaihd.net temel olarak para kazanmak için üretilmiştir. Internet Explorer, Firefox ve Chrome tarayıcılarına bulaşır. Rvzr-a.akamaihd.net web trafiği oluşturur, diğer siteler için internet aramalarınızı ve hareketlerinizi kaydeder, tarayıcınızda pop-up ve reklamlar gösterir.

    Aşağıda Rvzr-a.akamaihd.net kaldırma işlemi anlatılmıştır.

    Rvzr-a.akamaihd.net temizleme şu aşamalardan oluşacaktır:

  1. Rvzr-a.akamaihd.net reklamlarını açan yazılımın tespit edilmesi ve kaldırılması
  2. AdwCleaner ile Rvzr-a.akamaihd.net kaldırma
  3. Junkware Removal Tool ile Rvzr-a.akamaihd.net temizleme
  4. Malwarebytes ile bilgisayarınızda genel virüs temizleme
ergin ergin (2539)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Rvzr-a.akamaihd.net  nedir?  Rvzr-a.akamaihd.net  nasıl temizlenir?

    Rvzr-a.akamaihd.net bir tür istenmeyen reklam yazılımıdır ve bilgisayarınıza ücretsiz yazılımlar ile birlikte yüklenir bu sebepten istenmeyen yazılımlardan korunmak için ücretsiz uygulamaları kurarken dikkatli olmalı ve size sunulan önerileri iyi incelemelisiniz.

    Rvzr-a.akamaihd.net internet tarayıcısı içerisinde gösterdiği reklamlar ile reklam verenlere trafik oluşturur ve bundan para kazanır. Rvzr-a.akamaihd.net virüs değildir.

    Virüslerin amacı bilgisayarınızı yavaşlatmak, sisteminizi kullanılmaz hale getirmek ve başka sistemlere bulaşmaktır. Virüsler bulaşıcıdır. USB bellek, harici disk ve benzeri tüm alanlara kendilerini kopyalarlar. Rvzr-a.akamaihd.net bulaşıcı değildir ve sisteminiz virüsler gibi zarar vermek amacı gütmez. Kısaca Rvzr-a.akamaihd.net virüs değildir. Fakat reklamlar can sıkıcıdır ve kullanıcının dikkatsizliğinden faydalanarak bilgisayara kurulduğu için potansiyel istenmeyen yazılımlar grubuna girer.

    Rvzr-a.akamaihd.net NASIL KALDIRILIR?

    ADIM1 : Rvzr-a.akamaihd.net programının bilgisayardan kaldırılması

    • Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

    • Windows 8 kullanıyorsanız farenizi sağ üst köşeye götürün. Arama bölümü açılacaktır. Arama bölümüne "Denetim Masası" yazın ve yukarıdaki aşamayı uygulayın.

    • Rvzr-a.akamaihd.net programlarını bulun sağ tuşla tıklayın ve Kaldır'ı seçin.
      Rvzr-a.akamaihd.net  programı şu programlardan biri olabilir:
       Media Player 1.1 Babylon Toolbar,Video PlayerPlus-HD 1.3Browse2SaveWebCake 3.00DownloadTerms 1.0AllyricsFeven 1.7LyricsWooferLyricsFanSimpleLyrics, Yontoo

    • Bu programlardan biri varsa kaldırın. Yoksa ne olduğunu bilmediğiniz yazılımları kaldırın. Bu aşamada sorun yaşarsanız uzmanim.net'e sorabilirsiniz.

      Rvzr-a.akamaihd.net kaldırmada en önemli aşama burasıdır. Buradaki istenmeyen yazılımı mutlaka bulmalısınız.Rvzr-a.akamaihd.net  nasıl kaldırılır?  programlar ve özellikleri

     Programlar içerisindeki Rvzr-a.akamaihd.net, reklam yazılımını sağ tuşla tıklayın ve kaldır'ı seçin.

    Adım 2: Internet Explorer, Chrome, Firefox internet tarayıcılarını Rvzr-a.akamaihd.net'ten temizleme

    FirefoxGoogle Chrome, Internet Explorer gibi tarayıcıların  Rvzr-a.akamaihd.net ​​'ten temizlenmesi

    Rvzr-a.akamaihd.net Internet Explorer'dan kaldırma

    Internet Explorer içerisinde "Dişli" şeklinde görünen ikonu tıklayın ve Internet explorer'ın işlem menüsüne ulaşın.

    Buradan İnternet Seçenekleri - Internet Options bölümünü tıklayın.

    Rvzr-a.akamaihd.net nasıl kaldırılır? Internet Explorer internet seçenekleri

    Buradan Gelişmiş - Advanced  sekmesini tıklayın ve açılan pencereden Sıfırla - Reset 'i seçin.
    Rvzr-a.akamaihd.net nasıl silinir? Internet Explorer sıfırlama

    Reset butunundan sonra açılan pencereden "Kişisel ayarları sil"  "Delete personal settings" i işaretleyin ve Sıfırla - Reset i tıklayın.

     RelopiX nasıl temizlenir? Internet explorer kişisel ayarları sil

    Rvzr-a.akamaihd.net Firefox'tan kaldırma

    Firefox içerisinde en tepede solda bulunan Firefox yazısının yanındaki aşağı ok butonunu tıklayın ve açılan menüden Yardım - Help > Sorun giderme bilgisi - Troubleshooting Information seçin

    Rvzr-a.akamaihd.net   nasıl silinir firefox

    açılan pencereden Firefoxu Sıfırla - Reset Firefox seçin.

    Rvzr-a.akamaihd.net Chrome'dan temizleme

    Chrome içerisinde sağ üst köşede alt alta bulunan üç çizgi şeklindeki Chrome menüsünü tıklayın.

    Ayarlar > Ayarlar'a gelin Görünüm  > Ana Sayfa düğmesini göster tıklayın. Yeni Sayfa Sekmesi Değiştir tıklayın. Rvzr-a.akamaihd.net linki varsa buradan kaldırın.

    Daha sonra Chrome uzantılarını Extentions kontrol edin.

    Araçlar > Uzantıları seçin.

    Rvzr-a.akamaihd.net nasıl temizlenir chrome

    Chrome uzantıları - Extentions içinde ne olduğunu bilmediğiniz tüm eklentileri silin (varsa  Rvzr-a.akamaihd.net, RelopiX, You-bar, IsoBuster Toolbar, Ask.ComAsk Toolbarlinkbucks.comSweet PageBrowserDefenderMysearchresults, aartemis​​, Nation zoomHizliarama.com, Yontoo gibi). Silme işlemini eklentinin yanındaki çöp sepeti ikonundan yapabilirsiniz.
    Chrome  Rvzr-a.akamaihd.net uzantılar kaldır

    AdwCleaner kullanarak bilgisayarınızdan Rvzr-a.akamaihd.net kaldırma

    1. Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır? linkini tıklayarak ADWCLEANER yazılımını indirin.
    2. Tarama işlemine başlamadan önce Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
    3. İndirdiğiniz ADWCLEANER programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
      Rvzr-a.akamaihd.net  kaldır - adw Cleaner
      ADWCleaner Rvzr-a.akamaihd.net istenmeyen eklentisi ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
    4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan Rvzr-a.akamaihd.net ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın
      Rvzr-a.akamaihd.net kaldırma - temizleme ekranı
      ADWCleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

     ADIM 4:  Junkware Removal  aracı ile  Internet Explore, Firefox ve Google Chrome internet tarayıcılarından  Rvzr-a.akamaihd.net  temizleme

    Junkware Removal, Rvzr-a.akamaihd.net uzantılarını  Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarından temizlemek, kaldırmak için çok güçlü bir araçtır.

    Aşağıdaki adımları kullanarak Junkware ile   Rvzr-a.akamaihd.net kaldırma işleminde,  Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarındaki  Rvzr-a.akamaihd.net  uzantılarını sileceğiz.

    1. Junkware Removal Tool Nedir, Junkware Removal nasıl kullanılır? linkinden Junkware temizleme aracını indirin.
    2. İndirdiğiniz  JRT.exe dosyasını iki kere tıklayın ve çalıştırın.
    3. Konsol ekranında Junkware temizleme aracı çalışacaktır. Tarama işlemi için bir tuşa basın.
      Rvzr-a.akamaihd.net  kaldırma - temizleme aracı ile taramaBu işlem biraz vakit alacaktır.  Tüm programları kapatın ve sabırla bekleyin.
    4. Tarama işlemi bittikten sonra ekrana temizleme ile ilgili bir rapor gelecektir.

    ADIM 5:  Bilgisayarı virüslerden temizleme

    Son olarak bilgisayarınızın tamamen temiz olduğundan emin olmak için şu aşamaları gerçekleştirin.

    1. Malwarebytes programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?
    2. Rootkit, virüs ve diğer malware gibi zararlılar için Norton Power Eraser kullanın.
      Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır?

    MalwareBytes bilgisayarınızı virüs, trojan, rootkit gibi zararlılara karşı bilgisayarınızı tarayacak ve temizleyecektir.

    Tüm bu işlemlerden sonra Rvzr-a.akamaihd.net bilgisayarınızdan silinecektir.

    Anlatımlar Windows 7 işletim sistemi için yapılmıştır fakat Windows VistaWindows 8 ve Windows XP için kolayca uygulanabilir.

    ergin ergin (2539)