Rx 480'mi Gtx 970'mi Alınır?

Merhaba, arkadaşım 3000TL sistem toplamayı düşünüyor fakat ekran kartı olarak Gtx 970 mi yoksa rx 480 almakmi mantıklı olur? Ben rx 480 diyorum ama sizin de düşüncelerinizi bekliyorum.

ardahd ardahd (631)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merhaba

    İki ekran kartınının özelliklerine bir bakalım Not : (Msi firmasının ekran kartları incelenmiştir)

    MSI RX480 8GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı -1058 ₺ (Fiyatlar vatan bilgisayar sitesinden yararlanarak yazılmıştır. Döviz kuruna göre değişkenlik gösterebilir)

    Teknik Özellikler
    ----------------------------------
    Çekirdek Hızı = 1266Mhz
    ----------------------------------
    ↓ Ram Özellikleri ↓
    RAM Kapasitesi = 8 GB
    Bellek Hızı = 8000Mhz
    ----------------------------------
    ↓ Ekran kartı ↓
    Ekran Kartı Markası = SAPPHIRE
    Çözünürlük = 7680 x 4320
    ----------------------------------
    ↓ Bellek ↓
    Bellek Tipi = GDDR5
    Bellek Arayüzü = 256 Bit
    ----------------------------------
    Güç Tüketimi = 150 W
    ----------------------------------
    VGA Slot
    PCI Express 3.0	Var
    HDMI	Var

    MSI GTX970 GAMING 4G GDDR5 4GB 256Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı - 1241 ₺ (Fiyatlar vatan bilgisayar sitesinden yararlanarak yazılmıştır. Döviz kuruna göre değişkenlik gösterebilir)

    Teknik Özellikler
    ------------------------------
    Çekirdek Hızı = 1279Mhz
    ------------------------------
    ↓ Ram Özellikleri ↓
    RAM Kapasitesi = 4 GB
    Bellek Hızı = 7010MHz
    ------------------------------
    ↓ Ekran kartı ↓
    Ekran Kartı Markası = NVIDIA
    Ekran Kartı Chipseti = GTX970
    Çözünürlük = 4096 x 2160
    ------------------------------
    ↓ Bellek ↓
    Bellek Tipi = GDDR5
    Bellek Arayüzü = 256 Bit
    ------------------------------
    VGA Slot
    PCI Express 3.0	Var
    Bağlantı Özellikleri
    Display Port	Var
    HDMI	Var
    2x DVI	Var
    Diğer
    Güç Tüketimi = 145 W

    Şimdi gelelim hangisinin dahi iyi bir performans sunacağına. Zaten iki ekran kartını birbirine kıyasladığımızda önde gelen ekran kartı RX480 oluyor. RX480 Yenil nesil tasarlanmış bir ekran kartı olduğu için daha verimli ve daha performanslı bir şekilde işlemini gerçekleştirecektir. Aşağıdaki görselde iki ekran kartının bencmark değerleri yer almaktadır görsele bakarak RX480 ekran kartının GTX970 ekran kartına göre daha yüksek performans sunduğunu gözlemleyebiliriz

    Umarım faydalı olmuştur...

    tahatugyan tahatugyan (1206)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Cevabınız için teşekkür ederim. ardahd 7 yıl önce
    • Rica ederim. Umarım faydalı olmuştur... tahatugyan 7 yıl önce