RX570 ROG Strix ekran kartı ve ASUS TUF Gaming 1650 sadece ayrı sistemlerde görüntü veriyor, ne yapmalıyım?

1. Sist:

  • Intel i3 10100F
  • MSI B460 M-A PRO
  • 8 GB RAM
  • 500W POWER SUPPLY

Bu sistemde RX 570 ROG STRIX çalışmıyor. Fanlar dönüyor PC görüntü vermiyor. Fakat ASUS TUF 1650 OC Edition taktığımda çalışıyor.

2. SİSTEM :

  • AMD Ryzen 5 2600
  • A320 M PRO-E Anakart
  • 8 GB RAM
  • 650W PSU

ASUS RX570 ekran kartı takınca çalışıyor, 1650 TUF GAMING OC edition takınca fanlar dönüyor PC açılmıyor. Bu kronik bir sorun mu bilmiyorum ancak konunun çözümünü hiçbir yerde görmedim. Sorun nedir?

remzihalil remzihalil (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    İki sistemde de BIOS'lar güncel mi? Güncel değilse güncelleyin. Güç kaynaklarının markaları nedir? PSU'dan kaynaklanabileceğini düşünüyorum ancak birinde görüntü verip diğerinde vermemesi absürt. Görüntüyü hangi kabloyla alıyorsunuz? İki karta da furmark ve OCCT testi uygulayın. PSU'ları da OCCT ile test edin.

    hydra hydra (3800)
    2 yıl önce cevaplandı

      amd sistem de everest 650 w bronze falan değil.

      https://www.vatanbilgisayar.com/rampage-victory-600w-80-plus-bronze-1x12mm-rgb-fan-led-serit-gaming-kasa.html

      buda intel sistemin kasasındaki power 80bronze yazıyor. 2 pc de de ekran kartlarını değiştirince sorun çıkartıyor ryzn  makinede çalışmayan diğer makinede çalışyıor dediğiniz gibi tek çare occt se denicem.

      remzihalil remzihalil (1)