s3 mini batarya sorunu

s3 mini telefonumun yeni bataryasını kullandığım zamanlar şarjı %100 dolunca telefonu şarjdan çıkardıktan sonra yaklaşık olarak 1 saat içerisinde şarj miktarı %75 oranına kadar iniyor bu durum telefonun donanımından mı kaynaklanıyor yoksa bataryadan kaynaklanan bir durummudur telefone yazılım atılsa olur mu çözümü nedir.

Bir sorum daha var yeni sıfır bataryalar genellikle %52 doluluk oranına sahip olur veya biraz daha fazla bu bataryayı bitirdikten sonra kaç saat şarjda kalması gerekiyor bataryayı uzun ömürlü kullanabilmek için. Teşekkürler

olcyk olcyk (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Telefondan oyun mu oynuyorsunuz, yoksa sosyal medya da dolaşıyormusunuz?

    Şarj ömrünün uzatılması için;

    Açık uygulamaları kapatın

    Ekran parlaklığını düşürün

    Wi-fi nin kapalı kalması pil ömrünü uzatacaktır

    Gerekmedikçe GPS'i açmayın

    toprak34 toprak34 (2026)
    7 yıl önce cevaplandı

    • telefonda oyun oynaman çok nadir oynarım oynarsam eğer sosyal medyayı çok sık kullanan biri değilim oyunu bilgisayardan oynarım telefonu gerekli işlemlerimde kullanırım diğer söylemiş olduğunuz uygulamaları gerekmedikçe açmam olcyk 7 yıl önce

    Bu he yazılımsal hem de donanımsal olabilir. Daha önce bir arkadaş benzer bir sorun yaşamış

    Şunu okumanı tavsiye ederim: Samsung Galaxy S3 Mini pili çabuk bitiyor

    Eğer format atmak da çözüm sağlamazsa o zaman yeni batarya almak mantıklı olur.  Deji marka batarya'dan uzmanim.net sayesinde haberdar olmuştum, bir kaç kez aldım gayet memnun kaldım (orjinal aldım yarı yolda bıraktı önce)

    Sonrada şunu okuman faydalı olacak: Deji bataryalar nasıl?

    hakan hakan (15424)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Sormuş olduğum sorunun cevabı çözüldü bilerek geç yazıyorum sorun telefonun donanımından yazılımından falan değil sorun bataryada yeni sıfır batarya kullanıyorum artık şarj tıpkı orjinali yeni aldığım bataryayı biraz kullandım şarj %21 seviyesinde telefonu bıraktım kullanmadım hiç 15 saat %1 bile düşmeden böyle gitti yeni alınan bataryayı %10 seviyesine kadar kullanın daha sonra 6 saat telefonu hiç kullanmadan şarjda kalması gerekiyor 6 saat şarj ettikten sonra 5 dakika bekleyin sonra kullanın batarya daha uzun ömürlü gidiyor birazda kullanıma bağlı durum olcyk 7 yıl önce
    • cevaplarınız için teşekkürler olcyk 7 yıl önce