Saatler geri alındı mı?

28 Ekim 2018 tarihinde saatler geri alındı mı? Yani biz kış saati uygulamasına geçtik mi?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Saatler geri alındı mı?

    Avrupa ülkeleri 28 Ekim 2018 Pazar gününden itibaren kış saati uygulamasına geçiş yaptı, yani Avrupa ülkelerinde saatler 1 saat geri alındı. Türkiye'de ise yaz saati devam ediyor, yani biz saatleri 1 saat geri almayacağız Normal düzene devam ediyoruz.

    Eğer otomatik tarih ve saat ayarını kapatmadıysanız telefonunuz yüksek ihtimalle otomatikmen 1 saat geri almıştır.

    Telefonunuzun tarih ve saat bölümündeki ayarlar şu şekilde olmalı:

    • Otomatik saat dilimi: Kapalı
    • Saat dilimi: GMT +3 olan herhangi birisi

    Ayrıca Türkiye'de saatin kaç olduğundan emin değilseniz, bu siteden öğrenebilirsiniz: http://www.saatkac.com/index.php?dCountry=Turkey

    omercik omercik (9418)