Sabitdiskimde tuhaf isimli klasör ve dosyalar var

Merhaba,

Bilgisayarıma format attırdıktan 1 hafta sonrasına kadar hiç böyle bir dosya yoktu.Taa ki bugüne kadar.Az önce ''Yerel Disk (D:)'' de dolaşırken gördüm.''c4cc27e8dfb70eca081d319c1c​'' isimli bir dosya var.İçinde de 4 basamaklı bazı dosyalar var (1024-1025-1030....-3005 gibi).

Bu dosyayı siliyim mi ?

Bu dosya sistemim ile alakalı mı ?

Silersem bir zarar gelir mi ?

Dosya tam da fotoğraftaki gibi :

Teşekkür Ederim :)

ahmetsamil ahmetsamil (268)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    c4cc27e8dfb70eca081d319c1c gibi klasörler genelde Windows güncelleştirmesinden sonra Windows tarafından oluşturulan, güncelleme dosyalarının sıkıştırılmış halden açılarak genişletildiği klasörlerdir.

    Güncelleştirmeler bilgisayarınıza sıkıştırılmış olarak indirilir. Daha sonra işletim sistemi bu dosyaları geçici bir klasöre açar. Kurulumu yapar.

    Sonra bu klasörü silmeyi unutur :)

    Bu klasör önemsiz bir geçici güncelleştirme klasörüdür. İçiniz rahat olarak silebilirsiniz.

    Virüs değildir. Silmeniz durumunda sisteme hiç bir zarar gelmez. Küçük de olsa disk alanından kazanırsınız.

    Elbette her gördüğünüz c4cc27e8dfb70eca081d319c1c​  şeklindeki klasör güncelleştirme klasörü değildir. Fakat sizdeki silinebilir.

    murat murat (12492)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkür ederim :) Siliyorum. ahmetsamil 8 yıl önce