Sadece bir oyunda olan Fps Drop problemi

Merhaba, daha öncede bu konuyu açmıştım fakat 1,2 oyunda daha test ettiğimde bu fps drop olmuyor sadece wolfteam oynarken bu sorunla karşılaşıyorum.Oyunu 3,4 yıldır oynuyorum böyle bir sorun yoktu ama 1-2 aydır bu sorunu yaşıyorum. Sistem özelliklerim yeterli sadece ekran kartım yeterli değil, zaten akıcı olarak oynayamasam da minimum ayarlarda 30-40 fps oynayabiliyorum. Ama belli aralıklarla 30-40 fpsden 10fpsye kadar düşüyor, sonra geri normal oluyor. Her oyunda olmadığı için tekrardan bu konuyu açtım. Ram, işlemci yeterli kalıyor hdd den olcağınıda sanmam çünkü sadece bu oyunda fps drop sorunu oluyor.

Sistem Özelliklerim :

Ram : 2560MB

İşlemci : Amd Athlon 64 Processor 3500+

Ekran Kartı : Via Chrome9 HC IGP Family

ardahd ardahd (631)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Oldukça eski bir sistem kullanıyorsun. Anlık takılmalar yaşaman gayet normal. FPS Drop sorunu genellikle HDD'nin yavaş çalışması, RAM yetersizliği veya VRAM yetersizliği durumunda ortaya çıkar.

    Sistemin eski olduğunu düşünürsek bu gibi sorunları yaşaman gayet normal.

    Daha öncede HD Tune ile bir test yapmıştın sanırım. Bir hata gözükmüyordu.

    Sorunun kaynağını bulmak güç. Ancak temiz bir Windows kurulumundan sonra güncel sürücülerini yüklemeni ve bilgisayarın genel fan, termal macun temizliğini yapmanı öneririm.

    Sanırım yeni bir PC alma vaktin gelmiş :)

    brsozl brsozl (1961)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Yardımların için teşekkür ederim.Sanırsam VRAM yetersizliğinden kaynaklanıyor.Artık zaten dediğin gibi yeni sistem almam lazım 1,2 aya kadar almayı planlıyorum :) ardahd 7 yıl önce
    • Rica ederim :) Alacağın zaman bir konu açarsın. En mantıklı sistemi toplarız. brsozl 7 yıl önce
    • Tamam :) ardahd 7 yıl önce