Sadece Chrome Açık Ram Kullanımı %85!

windows 10 64 bit işlerim sistemi bilgisayarın ram 8 gb

bu durum anormal değil mi?

yüzde %92 yi gördüğüde oldu

altta açık hiçbir program yok google açık hali

diagnoser diagnoser (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Chrome çok fazla RAM tüketiyor. Tavsiyem Firefox, Opera gibi tarayıcılar kullanmanız.

    toprak34 toprak34 (2026)
    6 yıl önce cevaplandı

    • @toprak34 onlarda chrome gibi kullanılıyor nerdeyse oyuntubeyoutuber 6 yıl önce
    • Chrome vs hiçbir şey açık olmadığı haldede böyle yüksek diagnoser 6 yıl önce
    • @diagnoser Ozaman bilgisayarınızda sorun vardır servise götürünüz oyuntubeyoutuber 6 yıl önce
    • @oyuntubeyoutuber Hayır servisle alakalı değil. RAM'i fazla tüketen başka bir program var. Daha da aşağı kaydırıp ekran görüntüsü atabilirsen sorunu çözebiliriz. toprak34 6 yıl önce
    • @diagnoser toprak34 6 yıl önce
    • yeni ssler attım bakabilir misiniz_ diagnoser 6 yıl önce
    • https://i.hizliresim.com/JO6YzJ.png https://i.hizliresim.com/8NQgWn.png https://i.hizliresim.com/9DE4rN.png diagnoser 6 yıl önce
    • @diagnoser KAç GB RAM'in var? toprak34 6 yıl önce
    • 8 gb ram diagnoser 6 yıl önce
    • @diagnoser Hep böylemiydi? Yeni mi oluştu bu sorun yoksa hep varmıydı? toprak34 6 yıl önce
    • hayır hep böyle değildi yüzde 25 filan oluyordu boşta diagnoser 6 yıl önce
    • @diagnoser Sistem geri yükleme yapmayı deneyebilirsin. toprak34 6 yıl önce
    • @toprak34 dediğim gibi formatlık bile olabilir.. oyuntubeyoutuber 6 yıl önce

    burda chrome vb hiçbir şey açık değil iken

    diagnoser diagnoser (1)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Virüs bulasmıs olabilir malwarebytes vb ile tarayınız [vb başka programlar anlamında] oyuntubeyoutuber 6 yıl önce

    diagnose win 10 performans ayarlını araştır servise ne gerek var arkaplan da çalışacak uygulamaları kapatman gerek biraz araştırsaydın görürdün + olarak virüs taramasıda öneririm benim 4 gb ramim var o kadar kullanmıyor normal deil yani disk kullanımı normal onunda ayarı var onuda araştır stabil değerlere getirebilirsin :D aynı sorunları bende yaşadım

    ahmet5847 ahmet5847 (92)