Sadece Twitter ve Facebook'a giriş yapamıyorum, sorun nedir?

Merhaba,

Orta seviye bir PC kullanıcısı olarak ilk defa karşılaştığım bir problemle karşı karşıyayım.

İnternette herhangi bir sorun olmamasına karşın sürekli kullandığım Twitter'a bugün itibariyle giremiyorum. Sayfa kullanılamıyor uyarısı alıyorum. Benzer şekilde Facebook'ta aynı hatayı alıyorum. Diğer bütün sitelere girişte sıkıntı yok. Araştırmalar sonucu bazı adımları uyguladım ama sonuç alamadım. Bilgisi olan, daha önce karşılaşmış olan varsa yardıcı olabilirse sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

bayescy bayescy (3)
8 yıl önce sordu

  • Farklı tarayıcılarda aynı hata ile karşılaşıyor musunuz? brsozl 8 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Girilemeyen sitelerin sosyal medya olması akla bir tür DNS sorununu getiriyor. Malum ülkemizde TİB bu tür kısıtlamalar ile ilgili sürekli çalışmalar, denemeler yapıyor.

Farklı bir DNS sunucu kullanmayı deneyin. İlk aklıma gelen çözüm bu.

DNS değiştirme linkinden DNS değiştirme ile ilgili tüm bilgileri alabilirsiniz.

hakan hakan (15409)
8 yıl önce cevaplandı

    şimdiye kadar 8888,8844 kullanıyordum, birkaç tane daha denedim olmadı..

    üstüne ttneti aradım sorun görülmüyorumuş topu modeme attı, airtiesi aradım, sorunun modemden kaynaklanabileceğini söyledi ürün satma politikası vs. den sonra gidip 249 liraya tplink modem aldım, kurdum aynı sorun :) twitter facebook yok! format attım yok!

    cepten bağlanıyorum, tabletten bağlanıyorum yok!

    bir tür ip mac ban falan olabilir mi? nette bundan bahsedenler var..

    bayescy bayescy (3)