Sadece uzmanim.net sitesinde bağlantınız gizli değil.

Sadece telefonda ve sadece bu site de karşıma çıkan bir hata bu. Aynısı kardeşimin telefonundada var ve tablettede var. Saat ve tarih ile alakalı değil neden dir? Bilgisayar dışındaki diğer 3 alette bu hatayı alıyorum?

ghostdead11 ghostdead11 (62)
7 yıl önce sordu

Toplam 2 Cevap

Site admini @alattin daha önce bu hususla ilgili bir bilgi vermişti ama genel bir bilgiydi ve çözüm gösterilmiyordu:

Güvenli değil - Bu siteye bağlantınız güvenli değil (tıkla)

Bende iki günden beri sadece uzmanım.net ile alakalı olarak android tabletimde benzer mesaj ile karşılaşıyorum (PC'de ve android telefonda herşey normal, problem sadece android tabletimde).

Gerçi ben bir çözüm sağlayarak yine siteye girebiliyorum ama bunu yaptığımda adres satırında "https://" üzeri çizili hale geliyor. Eğer bu bir çözüm kabul edilebilirse bunu burada anlatabilirim ama önce @alattin arkadaşımızı bekleyelim, onun vereceği bilgileri ve eğer varsa problem çözümünü görelim.

temmuz temmuz (12505)
7 yıl önce cevaplandı

  • Ben acaba Android sürümüne bağlımıdır diye düşündüm ama? ghostdead11 7 yıl önce
  • Değil. Belirttiğim şekilde her ikiside android (telefon 6.01, tablet 4.4.4).. @ghostdead11 temmuz 7 yıl önce
  • Benimde telefonların sürümü 4.4.4 tablet ise 5.0.1 ama bu cihazlarda google chrome sürümü 55. 02883. 91 sürümü yani 56 değil daha güncelleme almıyor. ghostdead11 7 yıl önce
  • Benim cihazların tümündede (PC, telefon, tablet) Chrome sürümleri güncel @ghostdead11 @alattin temmuz 7 yıl önce
  • Sizde sadece uzmanım.net sitesinde alıyorsunuz değilmi bu hatayı? ghostdead11 7 yıl önce
  • Evet, şu ana kadar öyle.. @ghostdead11 @alattin temmuz 7 yıl önce
  • Şuan düzeldi sizde ghostdead11 7 yıl önce
  • Bendede.. Herhalde @alattin bir parmak attı :) Müsait bir zamanda bizede anlatır belki :)) Geçmiş olsun @ghostdead11 temmuz 7 yıl önce
  • Şimdi yeniden aynısı oldu çıldıracağım. ghostdead11 7 yıl önce
  • Sakin ol ve sakın çıldırma, sabırlı ol. Demokrasilerde çareler tükenmez :) @ghostdead11 temmuz 7 yıl önce
  • Sende yeniden başladımı aynı sorun? ghostdead11 7 yıl önce
  • Bakmadım. Sonra bir ara bakarım. Öyle çok fazla önemlide değil zaten. Kafaya takmamak lazım @ghostdead11 temmuz 7 yıl önce
  • Yinede bu konuya cevap gelirse güzel olur. ghostdead11 7 yıl önce
  • Tamam, merak etme @alattin cevap verecektir. Bu arada baktım, bendede eskiye dönülmüş. Uğraşılıyor herhalde. Zaman alabilir, normaldir @ghostdead11 temmuz 7 yıl önce
  • @temmuz @ghostdead11 sorunun şuan düzelmiş olması lazım. Kontrol ettikten sonra bana bilgi verirseniz sevnirim alattin 7 yıl önce
  • Evet, bende şu anda herhangi bir problem yok.. PC tamam, telefon tamam, tablet tamam. Teşekkürler @alattin temmuz 7 yıl önce
  • @temmuz ben teşekkür ederim, iyi ki haber verdiniz. Detayı aşağıda paylaşacağım alattin 7 yıl önce

Sorun bazı android cihazlarda. Yeni devreye aldığımız SSL sertifikası yüzünden oluyor diye düşünüyorum.  Detaylı analiz ettikten sonra bilgilendireceğim. Sorun üzerinde çalışıyorum.

Düzenleme:

21.01.2017 tarihinde uzmanim.net sunucularında SSL'i aktif ettik. Bunun anlamı artık bilgisayarınız, cep telefonunuz, tabletiniz ile uzmanim.net sunucuları arasındaki trafik şifreli, güvenli bir hale geldi. IOS, Android, OSX , Linux ve Windows güncel cihazlarda sorunsuz çalıştığını test ettik.

Bağlantınız gizli değil hatası sadece Android sürümü eski olan cihazlarda alınıyordu. Sorunun kaynağı ise bu bizim uzmanim.net sunucusunun SSL bağlantı için gerekli gördüğü bir sertifikanın bu cihazlarda olmaması ve bu eski sürüm Android'in sertifikayı otomatik indirmemesiydi. Sunucuyu buna göre yeniden yapılandırdım. Sizlerin cihazlarınızda bir işlem yapmasına gerek yok.

Bilgilendirme için teşekkürler @ghostdead11  @temmuz

alattin alattin (16999)
7 yıl önce cevaplandı

  • Konu anlaşılmıştır. Göterdiğin hassasiyet ve bilgilendirme için ayrıca teşekkür ederiz. Kolay gelsin temmuz 7 yıl önce