Saf Android nedir? 2018 Saf Android'li telefonlar hangileri?

SAF android nedir saf android li telefonler neler 2018 modelleri en uygun SAf android li telefonlar neler

nuri92 nuri92 (32)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Xiaomi Mi A2 ve Mi A2 Lite bu ürünler oldukça başarılı ürünler.  Benim gibi telefona çok para verme taraftarı değilsem Xiaomi Mi A2 Lite alabilirsin. Ben aldım kullanıyorum. Gerçekten başarılı bir telefon.  Android 9 güncellemesi de gelmek üzere.

    Android One adı verilen bir programa dahil telefon. Güncellemeleri otomatik olarak Xiaomi'den değil Google'da alıyor.

    alattin alattin (16999)
    5 yıl önce cevaplandı

      Biliyorsun Android'i yapan, kodlayan, düzenleyen ve güncelleyen şirket Google. Yani Android'i baştan aşağı Google yapıyor. Samsung, LG, Huawei gibi üreticiler de Android'i Google'dan alıyor ve bunun üzerine kendi yazılımlarını, kendi uygulamalarını, kendi temalarını, stillerini vs. telefonda gördüğün her şeyi yapıyor. Yani Google'ın yaptığı Android'i, Samsung gibi üreticiler kendilerine göre şekillendiriyor.

      Saf Android bir başka deyişle Stock Android nedir?

      Saf Android dediğimiz şey, Android'in en ufak bir müdaheleye tabi tutulmamış yani doğrudan Google'ın yaptığı haliyle olmasıdır. Google, saf Android'i kendi Android One programı kapsamında üreticilere isterlerse veriyor.

      Saf Android'in en büyük avantajı, hiçbir ek müdahele yapılmadığı için stabil çalışmasıdır. Yani telefonun donanımıyla oldukça stabil, hiç kasma olmaksızın çalışabilir çünkü ek hiçbir yazılımsal müdahele yapılmamıştır. Elbette saf Android olmayan cihazlar da stabil çalışıyor ama orada üreticiler kendi yazılımlarını ve uygulamalarını da telefona dahil ettiği için RAM'e, işlemciye ve diğer donanımlara ek yük binmiş oluyor. Saf Android'de bu yok.

      Bazı Saf Android'e sahip telefonlar

      Google'ın kendi telefonları Pixel 2, Pixel XL başta olmak üzere,

      1. Xiaomi Mi A2 ve Mi A2 Lite
      2. ASUS Zenfone Max Pro M1
      3. Nokia 8 Sirocco
      4. General Mobile GM 9 Pro
      5. HTC U11 Life

      Ben aklıma gelen birkaç tanesini paylaştım. Daha çok var aslında Google'da "stock android phones" diye aratarak bulabilirsin.

      omercik omercik (9418)