Safe Finder kaldırma

Safe Finder  nasıl kaldırılır?  Safe Finder nedir?   Safe Finder kaldırma resimli olarak aşağıda anlatılmıştır.

Safe Finder Google arama sayfası görünümünde tarayıcı korsanı bir web sitesidir.  Safe Finder  virüs değildir. Amacı kendi sitelerine trafik oluşturmak, arama sonuçlarını değiştirmektir.

Peki  Safe Finder  bilgisayarınıza nasıl yerleşiyor?  Bu sorunun cevabı son dönemde yüklediğiniz ücretsiz yazılımlarda gizlidir.  Ücretsiz yazılımlar kurulum aşamasında siz farkında olmadan Chrome, Firefox veya Internet Explorer gibi internet tarayıcıların açılış sayfasını varsayılan arama moturunu değiştirebilirler.

Bu yüzden program kurulumlarında dikkatli olmalısınız.
Aşağıda  SafeFinder.com tarayıcı korsanından nasıl kurtulacağınız anlatılmıştır.  search.SafeFinder.com kaldırma aşağıdaki aşamalardan oluşacaktır:

  1. Potansiyel istenmeyen programların kaldırılması.
  2. Adwcleaner ile bilgisayarı reklam yazılımlarından temizleme
  3. Chrome kısayollarını  SafeFinder.com'dan temizleme
  4. Firefox kısayollarını  SafeFinder.com'dan temizleme
  5. Internet Explorer kısayollarını  Safe Finder .com'dan temizleme
  6. Tarayıcıların resetlenmesi
  7. Malware taraması

 isearch.safefinder.com kaldırma,  search.SafeFinder.com'dan kurtulma aşağıda anlatılmıştır.

cemkara cemkara (4215)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    SafeFinder.com nasıl kaldırılır?

    SafeFinder.com tarayıcı korsanı olarak adlandırılan bir sitedir. Bu tür tarayıcı korsanı sitelerin amacı kendi sitelerine trafik oluşturmak ve hitlerini arttırmaktır. Fakat bu tarz agresif uygulamalar kullanıcılar tarafından hoş karşılanmamaktadır.

    Merak etmeyin SafeFinder.com virüs değildir. Bilgisayarınıza zarar vermez. Bilgilerinizi çalmaz.  Fakat Google.com üzerindeki arama sonuçlarını değiştirmek ve sizi istediği içeriğe yönlendirmek gibi amaçlar barındırıyor olabilir. Yani siz Google üzerinde arama yaptığınızı düşünüyor olabilirsiniz fakat SafeFinder.com bu durumu etkileyebilir ve değiştirebilir.

    Bu sebepten dolayı bu tür tarayıcı korsanı siteleri Chrome, Firefox ve Internet Explorer tarayıcılarından hangisini kullanıyorsanız bu tarayıcıdan kaldırmanız önerilir.

    SafeFinder.com gibi siteler bu tür uygulamaların, zorla kendi sitelerini kullandırma isteklerinin biz internet kullanıcıları tarafından hoş karşılanmadığını bilmeleri ve bu tavırlarını değiştirmeleri gerekiyor.

    Lütfen sizler de bir program yüklerken dikkatli olun. Özellikle ücretsiz programları yüklerken kurulum aşamasında küçük puntolar ile reklam yazılımlarını ve tarayıcı korsanı siteleri bilgisayarınıza yükleyeceğini belirtir.  Dikkat etmezseniz bu yazılımlar bilgisayarınıza yüklenir.

    Yani siz tek bir program yüklediğinizi düşünürken aslında birden fazla programı bilgisayar yüklemiş olursunuz. Özellikle potansiyel istenmeyen yazılımlar ve reklam yazılımları son derece can sıkıcı olabilir.

    Bu programlar her zaman bu kadar masum olmayabilir. Aşağıda sizler için bilgisayarınızda genel bir bakım da yapacak işlemleri anlatacağım. Lütfen bu aşamaları eksiksiz yapın. Aşamaları atlayan arkadaşlar sorun yaşayabilirler.

    Hangi tarayıcıyı kullanıyorsanız o aşamaya geçebilirsiniz.

    Adım 1: Malware temizleme genel bir bakım ve virüs temizleme

    Bu adımda SafeFinder.com  ait  kayıt defteri girdileri ve SafeFinder.com  ait dosyalar temizlenecektir.

    Reason Core Security programı özellikle reklam virüsü, tarayıcı korsanı siteler, zararlı tarayıcı eklentileri konusunda son derece başarılı bir program.

    Reason Core Security programını buradan indirebilirsinizReason core security nedir, nasıl kullanılır?

    Yine yukarıdaki linkte Reason Core Security programı detaylı olarak anlatılmıştır.

    RCS anti-malware bilgisayarınızı Browser Hijacker yani tarayıcı gaspçısı yazılımlara karşı tarayacaktır. Ayrıca virüsleri temizleyecektir.

    Bu adımdan sonra virüs ve malware yazılımlar temizlenmiş olmalıdır. Sorun hâlâ devam ediyorsa aşağıdaki adımlara geçin.

    Adım 2: Potansiyel istenmeyen programların tespiti ve bilgisayardan kaldırılması

    Potansiyel istenmeyen yazılımlar sizin bilginiz dışında yüklenmiş ve geneli reklam amacı barındıran gereksiz yazılımlardır. Bu programlar bilgisayarınızı yavaşlatır ve size sürekli reklamlar görüntülerler.

    Bu programların tespiti standart bir bilgisayar kullanıcısı için zor olabilir. Bu aşamada sorun yaşarsanız uzmanim.net'e kaldırılması gereken programlar ile ilgili soru sorabilirsiniz.

    Bu adım Windows 7 üzerinden anlatılmıştır, Windows 8 içinde benzer adımları uygulayabilirsiniz.

    Windows 8 'de Başlangıç Ekranına doğrudan Denetim Masası yazarak denetim masasını bulabilirsiniz.

    • Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

    • Yüklü programlarda
      SafeFinder uninstall
      CinemaP- 1.9c
      CinemaPlus - 3.2c
      Search App by ask
      shopperz 2.0.0.461
      Remote desktop access (VuuPC)
      istartsurf unistaller

       programları veya benzer programlar varsa sağ tuşla tıklayın ve ardından kaldırı tıklayın.

      Programı bu aşamada tespit edemezseniz aşağıdaki adımları izlemeye devam edin.
      Mobogenie   nasıl kaldırılır?  programlar ve özellikleri

    Adım 3: Adwcleaner programı ile reklam yazılımları ve tarayıcı korsanlarından kurtulma

    Adwcleaner ücretsiz bir reklam yazılımı kaldırma aracıdır. uzmanim.net tarafından test edilmiş ve önerilmiştir.

    1. ADWCLEANER indir linkini tıklayarak ADWCLEANER yazılımını indirin.
    2. Tarama işlemine başlamadan önce  Internet Explore, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
    3. İndirdiğiniz ADWCLEANER programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
      SafeFinder.com kaldır - adw Cleaner
      ADWCleaner  SafeFinder.com  istenmeyen eklentisi ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
    4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan  SafeFinder.com  ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın
      SafeFinder.com kaldırma - temizleme ekranı
      ADW Cleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    Aşağıdaki aşamalardan birinde sıkıntı yaşarsanız hiç çekinmeden uzmanim.net'e sorabilirsiniz.

    Adım 4: Chrome, Firefox ve Internet Explorer tarayıcılarının kısayollarını temizleme

    Chrome SafeFinder.com kaldırma

    Firefox  SafeFinder.com kaldırma

    Internet Explorer SafeFinder.com kaldırma

    Hangi tarayıcıyı kullanıyorsanız (Chrome, Firefox, Internet Explorer) bu aşamaları ona göre yapın.

    Aşağıdaki işlemi 2 kere yapmalısınız.

    1. Başlatı tıklayın ve arama bölümüne kullandığınız tarayıcının adını yazın, örneğin Chrome.
      Veya Masaüstündeki, görev çubuğundaki tarayıcınızın kısayolunu sağ tuşla tıklayın açılan menüden özelliklere girin.
    2. Daha sonra Programlar altında listelen Google Chrome ifadesini sağ tuşla tıklayın ve özellikleri
      seçin.

      Chrome Firefox Internet Explorer Kısayolları  SafeFinder.com kaldırma
    3. Daha sonra aşağıdaki resimdeki gibi hedef bölümünde yazan  SafeFinder.com ifadesi içeren satırı tamamen silin. Sarı ile gösterilen

    Chrome  SafeFinder.com  nasıl kaldırılır?

    SafeFinder.com'u tarayıcı kısayollarından kaldırma
    Yukarıdaki işlemi yaptıysanız bunu konrol amaçlı yapın.

    Masaüstündeki Chrome,firefox, Internet explorer ikonlarını sağ tuşla tıklayın ve özelliklerine girin.  Burada Kısayol bölümünde bulunan Hedef - Target "http://SafeFinder.com " gibi olan ifadeyi silin.

    Firefox, Google Chrome, Internet Explorer gibi tarayıcılardan SafeFinder.com  kısayolunu kaldırma​

    Internet Explorer kısayolundan SafeFinder.com kaldırma:

    1. Masaüstün'deki  ve Tüm  programlar içerisindeki Internet Explorer kısayolunu sağ tıklayıp Özellikler'e seçin.
    2. Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" yazdığından emin olun.
    3. iexplore.exe dan sonra  http://SafeFinder.com  varsa bunu silin.

    Internet Explorer  SafeFinder.com nasıl kaldırılır?

    Firefox kısayolundan SafeFinder.com kaldırma:

    1. Firefox kısayoluna (Masa üstündeki  Firefox ikonu veya Tüm programlar içerisinde) sağ tıklayıp Özellikler'e tıklayın.
    2. Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" yazdığından emin olun.
    3. Firefox.Exe den sonra http://SafeFinder.com varsa bunu silin.
      Firefox SafeFinder.com  nasıl temizlenir?

    Google Chrome:  SafeFinder.com  kaldırma:

    1. Chrome'u açın, Tarayıcı araç çubuğundaki Chrome menü butonuna tıklayın. (Sağ köşedeki alt alta üç çizgi)
    2. Açılan menüden Araçlar'ı, daha sonra Uzantılar'ı tıklayın.
    3. Açılan sayfada "Unisales, Nation zoom, Proxy Tool, PortaldoSites Toolbar, Yontoo, BrowserProtect" vb. bilinmeyen eklentileri geri dönüşüm kutusu ikonuna tıklayarak kaldırın.
    4. Daha sonra tekrar Chrome menü butonuna tıklayın, açılan menüden Ayarlar'ı tıklayın.
    5. "Arama Motorlarını Yönet" butonuna tıklayıp açılan menüde Google'ı varsayılan yapın ve SafeFinder.com 'u kaldırın.
    6. Daha sonra anasayfanızı değiştirmek için Ayarlar sayfasındaki "Başlangıçta" bölümünde "Belirli bir sayfayı veya sayfaları aç"ı işaretleyin.
    7. Yanındaki butondan dilediğiniz sayfayı ayarlayın.

    Google Chrome kısayolundan SafeFinder.com kaldırma:

    1. Chrome kısayoluna (Masaüstündeki Chrome ve Tüm programlar içerisindeki Chrome ikonu) sağ tıklayıp Özellikler'e tıklayın.
    2. Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe" yazdığından emin olun.
    3. chrome.exe'den sonra  http://SafeFinder.com  yazan bir alan varsa onu silin.

    Chrome SafeFinder.com   nasıl kaldırılır?

    Adım 5: Tarayıcıları sıfırlama

    Hangi tarayıcıyı kullanıyorsanız aşağıdaki linkten onun nasıl sıfırlanması gerektiğini öğrenebilirsiniz.

    Opera nasıl resetlenir? Opera nasıl sıfırlanır?

    Chrome nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

    Firefox nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

    Internet Explorer nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

    Tüm bu işlemlerden sonra  http://SafeFinder.com  istenmeyen tarayıcı korsanı bilgisayarınızdan silinecektir.

    Anlatımlar Windows 7 işletim sistemi için yapılmıştır fakat Windows VistaWindows 8 ve Windows XP için kolayca uygulanabilir.

    cemkara cemkara (4215)