Sağ tık geç açılma sorunu

Masaüstünde sağ tıklama yaptığında en az 6sn bekliyorum . bu işlem sadece masaüstünde yaptıgımda oluyor. başka yerlerde sağ tıklama anında açılıyor. işletim sistemim windows10 orjinal.
Not : sağ tık menüsünde ek program yoktur .

blackheaven blackheaven (728)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Dünden beri araştırma yaptım çözüme ulaştım .
    öncelikle zararlı yazılım varmı yokmu onun taramasını yaptm sonucunda zararlı yazılım olmadığını anladm.
    görüntü kartları driverlarini güncelledim . değişen bir sonuc olmadı.
    son olarak Başlat>Çalıştır>regedit>HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background\shellex\ContextMenuHandler\ yolunu izleyin,ContextMenuHandler içindeki new klasörü hariç ne varsa sildm . Sorunum çözülmüş oldu .

    blackheaven blackheaven (728)
    8 yıl önce cevaplandı

      işe yaradı. teşekkürler..

      alpierro alpierro (1)