Sağ tık menüsü solda çıkıyor sorununun çözümü nedir?

Windows 10 kullanıyorum. Sağ tık menüsü mouse imlecinin sağında çıkması gerekirken solunda çıkıyor.  Tekrardan sağ tık menüsünü nasıl sağ tarafa alabilirim?

Anonim Anonim (156)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 10 Sağ tık menüsü solda çıkıyorsa bunu kayıt defteri üzerinden değiştirebilir, tekrardan sağ tık ile açılan menüyü sağa alabiliriz.

    Windows 10 Sağ tık menüsünü sağ tarafa almak için şu adımları uygulayın:

    1. Windows ve R tuşlarına basın. Bu karşınıza çalıştır penceresini açar.
    2. Çalıştır penceresine regedit yazın ardından enter tuşuna basın.
    3. Kayıt defteri içinde şu yolu izleyin:
      HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Windows

      Bu yolun sağ tarafında MenuDropAlignment seçeneğini görüyor olmalısınız.

    4. Eğer MenuDropAlignment menüde yoksa  sağ tarafta sağ tuşla tıklayın.  Yeni > Dize Değeri seçeneğini seçin. Ad olarak MenuDropAlignment yazın

    5. Daha sonra MenuDropAlignment değerini çift tıklayın. Değer verisine 0 yazın. 0 değeri menüsü sağ tarafta çıkartır. Solda çıkartmak için 1 değerini yazabilirsiniz.

    6. Tüm bu işlemlerden sonra kayıt defteri editör penceresini kapatın ve bilgisayarı yeniden başlatın.

    Bilgisayar yeniden başladıktan sonra sağ tık menüsü solda çıkıyor sorunu çözüme kavuşmuş olacaktır.

    alattin alattin (16999)