Saglamindir'den dosya indirdim virüs bulaştı, ne yapmalıyım?

Sağlamindir istesinden dosya indirdim ve rar şifresini girdim sonra ekranda İngilizce hack falan bir şeyler yazdı. Virüsün indirdiğim yerin linkini vereyim isterseniz? Reset atsam geçer mi?

toprakbra11 toprakbra11 (1)
2 yıl önce sordu

  • Bana özelden mesaj at bakayım. alattin 2 yıl önce

Toplam 3 Cevap

Yukarıdaki mavi link yerine yeşil linke bastıysan öyle demesi normal. Hacklendin falan diyerekten sana kendi anti-virüs (sözde) indirtmeye çalışıyor, veya başka bir şey. Crack indirirken 2 kez düşünün. Eğer yeşil linke bastıysan ki görünüşe göre basmışsın en kötü reklam virüsü bulaşır veya bir şeyler indirmeye çalışır. Anormal durum yoksa devam et eğer içinde kötü his kalmasını istemiyorsan Malwarebytes, ADWCleaner, Kaspersky ile bir tarat bilgisayarı.

hydra hydra (3800)
2 yıl önce cevaplandı

    Yok abi ben dogru linkden indirdim adamlar hacklediler birde arkada muzik acıldı anidrn

    toprakbra11 toprakbra11 (1)
    2 yıl önce cevaplandı

    • Mavi linke basınca direkt linke gidiyor abuk subuk reklamlar çıkmıyor. Linke bastıktans onra ne geldi ekrana? hydra 2 yıl önce
    • Hersey iyi gitti dosya indi abi sınrada kurma rehberi vardı txt dosyasıdsona kadar iyi gitti sondada kurduktan sonra ortadaki path uygulamasını calıstır dedi bende calustırdım soru geldi dediki bu uygulamanın cihazında degişiklik yapmasıma izin veriyonmu dedi verdim bende calıssın diye toprakbra11 2 yıl önce
    • Ha dostum tamam endişelenmene gerek yok. O patch dosyası oyunu patch etmek için. Yazılımın içinde ek olarak müzik var o çalışmış korkulacak bir şey yok. :) @toprakbra11 hydra 2 yıl önce
    • Yok abi hacklendin dedi ingikizce hack mack birsey cıktı toprakbra11 2 yıl önce
    • Bideboyun degil ben ne hissettirir videosu yapcaktım toprakbra11 2 yıl önce
    • Abi hack dedi ama toprakbra11 2 yıl önce
    • I an acıyprum bilgisayarı umarım birşey olmaz toprakbra11 2 yıl önce
    • Bir şey olacağını zannetmiyorum ama crack bu her şey olabilir. Onun dışında Patch dosyasını virüs olarak algıladı ki bu normal, eğer çok endişeleniyorsan kullanmamalısın. hydra 2 yıl önce

    Linki incelemedim indirdiğin patch.exe dosyası crack dosyası. Herhangi bir anormallik göremedim. @hydra nın da dediği gini patch dosyalarında müzik,  farklı grafikler, hack, crack gibi yazılar normal.

    Her crackli yazılım risk içerir ve kimse %100 güvenlidir diyemez. Crackli uygulama indiriyorsan bu riski kabullenmelisin. Antivirüs ile taratırsa muhtemelen patch dosyasını zararlı olarak gösterecektir.

    Patch.exe dosyasını taratığımda

    Malwarebytes programı HackTool.FilePatch adı ile tespitte bulundu.

    McAfee programı FilePatcher adı ile tespitte bulundu.

    Bu teşhisler crack dosyaları için  normal kabul edilir.

    alattin alattin (16999)