sahibinden.com gibi 2.El satış sitelerinde nasıl bir hosting gerekiyor?

Merhabalar ben bu sistemler gibi bir sistem geliştiriyorum bunun için nasıl bir hosting seçmem gerekiyor ve ben tamamen ücretsiz yapmak istiyorum bunun bana reklam getirisi olur mu cevaplarsanız sevinirim

mustafagnc mustafagnc (3)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    sahibinden.com gibi yüksek trafiğe sahip bir site için Türkiye'de host etmek istiyorsanız Radore, Natro gibi şirketler ile görüşüp buna özel bir sunucu alt yapısı oluşturmakda fayda var.

    Yurt dışında host edecekseniz amazon , microsoft  gibi cloud ortamlarını  tercih edebilirsiniz.

    Çok daha düşük trafik bekleniyorsa Radore, Natro gibi firmalardan Cloud sunucu ya da  Dedicated sunucu tercih edebilebilir.

    Radore Dedicated sunucu

    Radore Cloud sunucu

     Dedicated sunucu sunucu maliyetleri daha fazla olmakla birlikte, Cloud sunuculard hızlıca konfigürasyon değiştirmek mümkün oluyor.

    Cloud sunucu için en basitinden bir asp.net uygulaması için sunucu 2GB Ram,  30-40GB disk alanı,  1 Core yeterli olacaktır. Disk alanının büyük bir kısmını işletim sistemi kullanıyor o sebepten  30-40GB gibi bir rakam verdim.

    hakan hakan (15394)