Sahte Flash Player virüsü nasıl temizlenir?

Facebook, google, Youtube gibi sitelere girmek istediğinizde Warning your flash player may be out of date. please update to continue uyarısı alıyorsanız aşağıdaki virüsten kurtulmak için şu işlemleri yapmalısınız.

Öncelikle Warning your flash player may be out of date. please update to continue uyarısı mevcut pek çok sitede anlatıldığı gibi bir virüs sorunu değildir.

Bu çözümde sahte flash player virüsü olarak olarak adlandırılan ve pek çok kullanıyıcı tehdit eden bu ciddi sorun ile ilgili yapılması gereken en doğru bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

hakan hakan (15424)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sahte flash virüsü ve Warning your flash player may be out of date. please update to continue uyarının çözümü nedir?

    Aşağıda uzmanim.net facebook sayfası üzerinden gelen sıkça sorulan sorulara cevap vermeye çalışacağım.

    Neden Warning your flash player may be out of date. please update to continue uyarısı alıyorum?

    Öncelikle Warning your flash player may be out of date. please update to continue uyarısının sebebi bilgisayarınız değil ADSL modeminizdir.

    TP Link marka veya  ZYXEL gömülü sisteminini kullanan ADSL modemlerdeki güvenlik açığı sebebi ile girdiğiniz zararlı bir siteden adsl modeminizin konfigürasyonunda değişiklik yapıp, ADSL modeminizdeki DNS sunucu bilgileri değiştirilir. Böylelikle

    • Bilgisayardan bu ADSL modemi kullanarak internete girdiğinizde
    • Cep telefonundan bu ADSL modemi kullanarak internete girdiğinizde
    • Tablet'ten bu ADSL modemi kullanarak internete girdiğinizde

    yani kısaca bu ADSL modem üzerinden Wi-Fi veya kablo ile internete çıktığınızda  Warning your flash player may be out of date. please update to continue uyarısı ile karşılaşırsınız.

    Yukarıda bahsettiğim cihazlar saldırıya uğramış adsl modem üzerinden DNS bilgilerini aldıkları için sizi Facebook, Youtube, Google veya Twitter gibi siteler yerine hacker'ların kendi DNS sunucularına yönlendirir.

    Warning your flash player may be out of date. please update to continue uyarısının çözümü nedir?

    Öncelikle imkanınız varsa yeni bir ADSL modem alın.

    Hayır mümkün değil diyorsanız  bilgisayar, cep telefonu ve tablette DNS sunucuları değiştirin. Aşağıda DNS sunucu nasıl değiştirilir anlatılan linkler mevcut bunlardan hangisi size uyuyorsa o linki kullanın.

    Android cep telefonlarda ve Android Tabletlerde DNS nasıl değiştirilir?

    iPhone DNS değiştirme

    Windows 7'de DNS nasıl değiştirilir?

    Windows 8'de DNS nasıl değiştirilir?

    En iyi ücretsiz DNS sunucular hangileridir?

    Diğer mutlaka yapılması gereken ADSL modeminize dışardan erişimi kapatın. Bu konuda bilgi sahibi değilseniz bilen birisinden yardım alın veya uzmanim.net facebook sayfasından bizimle iletişime geçin.
    http://www.facebook.com/uzmanim.net

    Bilgisayarıma sahte flash virüsü mü bulaştı?

    "Uyarıyı aldım ve sahte flash player virüsü dosyanının kurulumunu yaptım. Şimdi ne yapmalıyım diyorsanız"

    Bilgisayarınızı virüs taramasına tâbi tutmalısınız. Virüs taramasından sonra bilgisayarınız temizlenecektir. Fakat tekrar sahte flash player uyarısı almamak ve sahte flash player virüsüne kesin çözüm için yukarıda anlatılan modem ile alakalı önlemleri mutlaka almalısınız.

    Sahte flash virüsünü nasıl temizlerim?

    Sahte flash virüsü'nü sisteminize bulaştırdıysanız ozaman  hemen Malwarebytes anti-malware nedir,  nasıl kullanılır? adresinden Malwarebytes anti-malware yazılımını indirin.  Programın kurulumu ve nasıl çalıştırıldığı linkte anlatılmıştır.

    Warning your flash player may be out of date. please update to continue çözümü için adsl modem ile ilgili uyarılarımızı mutlaka dikkate almalısınız. Başka sitelerde anlatıldığı gibi sorun bilgisayar kaynaklı veya sizin yanlışlıkla yüklediğiniz bir yazılım değildir. Warning your flash player may be out of date. please update to continue kesin çözüm için mutlaka adsl modeminizi değiştirmelisiniz.

    Değiştirmelisiniz diyorum çünkü bu güvenlik açığına sahip adsl modemlerin üreticileri bu güvenlik açığı ile ilgili bir yama çıkartmayı düşünmüyorlar. Warning your flash player may be out of date. please update to continue kesin çözüm ancak adsl modemde alınacak  erişim kısıtlamaları gibi yöntemler ile alınabilir.

    Fakat şuanki saldırı yöntemi DNS sunucu değiştirme. İlerleyen zamanlarda çok daha tehlikeli güvenlik açıkları ortaya çıkabilir veya farklı virüs saldırı yöntemleri geliştirilebilir.

    hakan hakan (15424)