sahte hesap nasıl kapatılır

facebookta adıma açılan sahte hesabı kapatmak için sahte bir hesap açmak zorunda kaldım ama forma gereken bilgileri ve kimliğimin fotosunu koydum sorun olur mu

jessepinkman jessepinkman (1)
7 yıl önce sordu

  • Mesajıma ilavede bulundum, yeniden bakarsın. temmuz 7 yıl önce

Toplam 2 Cevap

soruyu tam olarak yazamamışınız bir  başkası sizin adınıza hesap açtığını anlatmaya çalışıyorsunuz sanırımbu hesabı kapatmak içinde siz ayrıca bir hesap açmışınız benim anladığım böyle hesap  sahde olsada bunu siz kapatamassınız kendinize ait bir hesabı kapatabilirsiniz fakat bu hesabı facebooka şikayet edebilirsiniz şikayet kısmında değişik seçenekler var ayrıca facebook gönderdiğiniz resim ve kimlik bilgilerinizi kullanmaz

sadece sizolduğunuzdan emin olmak için istiyor sizden

candan candan (4301)
7 yıl önce cevaplandı

    Facebook sign up için yeni kurallarmı geldi? Ne demek kimlik fotosu istenmesi?!

    Belki hotmail hesabı içindir o. Ama bildiğim kadarıyla bu hesap içinde istenmiyordu kimlik fotoğrafı, yeni bir şeymi acaba?

    Neyse, sen sen ol, web'den kimlik fotoğrafın gibi çok özel bilgilerini kimseyle paylaşma. Prensip olarak..

    Mazallah sahte sitelerin tuzağına falan düşersinde önemli ve özel bilgilerin kötü niyetlilerin eline geçebilir.

    Kimlik avı ve kötü amaçlı yazılım nedir? (tıkla)

    Edit:

    1- Sahte hesabı kapatmak için sahte hesap açılmaz.

    2- Zaten sahte veya hakiki herhangi bir hesaptan başka hesap kapatılamaz.

    3- Ancak hesap sahibi/hesabı açan kişi kendisi, açtığı hesabı kapatabilir.

    4- Hem sahte hesap olacak hemde bu sahte hesap için hakiki bilgiler ve kimlik resmi verilecek, nasıl şey bu? Çelişkili değilmi?

    Üstteki linkte paylaşılan konudan bir alıntı:
    "..Görünüm olarak bir banka sitesi veya Facebook görünümünde olan siteler sizin bilgilerinizi çalmayı hedefler."

    temmuz temmuz (12505)