Sahte NVIDIA ekran kartı nasıl anlaşılır?

Ekran kartının sahtesi mi olur? demeyin zeytine daha siyah görünsün diye ayakkabı boyası karıştıran eller buraya da elini uzattı.

Sahte Nvidia kart nasıl anlaşılır?  çözümden öğrenebilirsiniz.

hakan hakan (15424)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Ekran kartının sahtesi olur mu? Taklit Nvidia ekran kartı nasıl anlaşılır?

    Her şeyin bir taklidi, sahtesi olduğu gibi ekran kartlarının da sahtesi var.  Internet üzerinden satış yapan bazı siteler düşük özellikli ekran kartlarını değiştirerek daha güçlü ekran kartı olarak satışını yapıyor. Elbette bu "güçlülük" sadece ürün modeli olarak yansıyor. Performans anlamında size bir şey vermiyor.

    Ekran kartı ve grafik işlemci konusunda bilgi sunan GPU-Z uygulaması artık bazı "fake" kartları tespit edebiliyor.

    GPU-Z, aşağıdaki GPU'ya sahip ekran kartlarının sahte mi değil mi olduğunu tespit edebiliyor:

    • NVIDIA G84
    • NVIDIA G86
    • NVIDIA  G92
    • NVIDIA  G94
    • NVIDIA  G96
    • NVIDIA  GT215
    • NVIDIA  GT216
    • NVIDIA   GT218
    • NVIDIA  GF108
    • NVIDIA  GF106
    • NVIDIA  GF114
    • NVIDIA GF116
    • NVIDIA GF119
    • NVIDIA GK106

    GPU-Z sahte ekran kartlarını aşağıdaki gibi model adının başına FAKE ibaresi koyarak gösreriyor.

    gpu-z fake ekran kartı

    Ayrıca Nvidia logosunun olduğu alanda sarı uyarı üçgeni çıkartıyor.

    Fake Nvidia kart satan üreticiler bunu düşük modellik bir NVIDIA ekran kartının BIOS yazılımını değiştirerek gerçekleştiriyorlar. Satışları genelde eBay gibi sitelerde yapıyorlar.

    Siz de Nvidia ekran kartı kullanıyorsanız kartınız sahte mi orijinal mi GPU-Z uygulaması ile öğrenebilirsiniz:

    GPU-Z indirmek ve nasıl kullanılır öğrenmek için: GPU-Z nedir, nasıl kullanılır? linkini kulanabilirsiniz.

    hakan hakan (15424)