Sality virüsü nedir türleri nedir nasıl anlarız nasıl korunuruz nasıl sileriz?

Windows32 sality virüsü nedir?

Windows32 sality virüsü nasıl temizlenir?

Windows32 sality virüsünden nasıl korunurum?

cristianoronaldo cristianoronaldo (171)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    WIN32 SALITY virüsü nasıl temizlenir?

    Sality Windows 2000, Windows 8, Windows 7, Windows 95, Windows 98, Windows Me, Windows NT, Windows Server 2003, Windows Server 2008, Windows Vista, Windows XP işletim sistemlerinde etkili olan bir virüstür.

    Sality virüsü aşağıdaki adlar ile karşınıza çıkabilir:

    • W32.Sality
    • W32.HLLP.Sality.O
    • W32.HLLP.Sality.Q
    • W32.Sality.R
    • W32.Sality.S
    • W32.Sality.U
    • W32.Sality.V
    • W32.Sality.X
    • W32.Sality.Y
    • W32.Sality.AB
    • W32.Sality.AE
    • W32.Sality.AM

    Güncel antivirüslerin tamamı Sality virüsünü temizleme yeteneğine sahiptir.

    Sality virüsü bulaştığı bilgisayarda güvenlik yazılımlarını devredışı bırakır. Bilgisayarınızdaki parola gibi bilgileri çalabilir. Sality aynı zamanda uzaktaki bir sistemde URL adresi alma ve bu adres üzerinden dosya indirme gibi işlemleri gerçekleştirebilir.  Bilgisayar güvenlik ayarlarınızı en alt seviyeye indirir.

    Sality USB ve ağ üzerindeki paylaşımlı klasörlere de bulaşabilir.

    murat murat (12492)
    9 yıl önce cevaplandı

      Sağolun virüsü öğrendim . Teşekkür ederim uzmanım . net

      cristianoronaldo cristianoronaldo (171)