SAMLİB.dll bulunulamadığından bu uygulama başlatılamadı.

Uygulamanın yeniden yüklenmesi sorunu giderebilir hatasi alıyorum .bunu nasıl çözebilirim . Pc Xp yüklü.

jackrudolphgs jackrudolphgs (59)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Hangi programı açmaya çalışıyorsun ?

    32 Bit kullanıyorsan BU LİNK'e tıklayıp içindeki .dll dosyasını C:\Windows\System32 kısmına atıp sistemi yeniden başlat.

    hydra hydra (3800)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Ben şimdi pcyi açtım sonra disk taraması yaptı ve yeniden başlattı sonra Windows Xp geçtikten sonra tam masaüstü açılacakken bu hatayı verdi. Program falan açarken değil. jackrudolphgs 4 yıl önce
    • Durduk yere bu hatayı vermez belli ki bilgisayar başlatılırken arkada program açmaya çalışıyor ancak bu hata yüzünden program açılamıyor. hydra 4 yıl önce
    • 32 Bit mi kullanıyorsun ? @jackrudolphgs s hydra 4 yıl önce
    • 32 bit sanırım pc eski de. Napmam lazim bunun için jackrudolphgs 4 yıl önce
    • Arkadaş yukarda bi link vermiş indirdim onu ama sorun şu ki Masaüstüne giremiyorum... jackrudolphgs 4 yıl önce
    • Sorunun nfarklı ozaman senin masaüstüne hiçmi erişimin yok ? hydra 4 yıl önce
    • Güvenli modda açtım aynı jackrudolphgs 4 yıl önce
    • Yani hiç bir şekilde ulaşamıyorum. Siyah ekran kalıyor mouse imleci kalıyor o kadar. Hani Ctrl alt del bile açılmıyor.. jackrudolphgs 4 yıl önce
    • Format atın sisteminize. hydra 4 yıl önce

    Bu sorunun çözümü çok basit altdaki adımları takip et:

    İlk olarak bilgisayarına şu DLL uygulamalarını fakat bilgisayarının mimarisine bak önceden yani kaç BİT olduğuna 32 Bit mi yoksa 64 Bit mi:

    Eğer 32 bit ise bunu indir

    Eğer 64 bit ise bunu indir

    Bu DLL lerden uygun olanı indirdikden sonra altdaki adımlar ile sisteme yükleyelim.

    1. İlk olarak indirdiğin .DLL yi kopyala
    2. Eğer bilgisayarın 32 Bit ise "C:\Windows\System32" klasörünün içine at Eğer 64 Bit ise "C:\Windows\SysWOW64" ve C:\Windows\System32" klasörünün içerisine at yani yapıştır
      • CTRL+C kopyala CTRL+V yapıştır
    3. ​​​​​​​​​​​​​​Ve bilgisayarını yeniden başlat ardından da altdaki adımları izle.

    Eğer Windows'un 32BİT ise:

    • Başlat menüne CMD yaz ve yönetici olarak aç
    • CMD açıldıkdan sonra RegSvr32 C:\Windows\System32\samlib.dll komutunu yaz ve enter tuşuna bas

    Eğer Windows'un 64BİT ise:

    • Windows 32 Bit deki gibi aynı adımarı izle yani CMD yi yönetici olarak aç ve altdaki komutu gir.
      • RegSvr32 C:\Windows\SysWOW64\samlib.dll

    Bu tüm işlemleri yapdıktan sonra bilgisayarını yeniden başlat​​​​​​​

    darkcrak darkcrak (5168)
    4 yıl önce cevaplandı

    • @jackrudolphgs yorumu güncelledim yani ekleme yaptım baya ekleme yaptım darkcrak 4 yıl önce
    • Sana çok teşekkür ediyorum ama masaüstü açılmıyor ki. Mouse imleci çıkıyor siyah ekran çıkıyor hiç bişey yapamıyorum.. jackrudolphgs 4 yıl önce