Samsung ATIV Book 9 Ekran parlaklık sorunu

Samsung ATIV Book 9 NP900X3E ultrabook bilgisayarımda ekran parlaklığı Windows 8.1 güncellemesinden sonra azaldı. FN + F3 tuşları ile parlaklığı arttırabiliyorum. Fakat maksimum parlaklıkta bile ekran parlaklığı yeterli değil. Samsung ATIV Book 9 NP900X3E Intel HD Graphics 4000 ekran kartına sahip.

Windows 8'de böyle bir sorun yoktu. Windows 8.1 güncellemesinden sonra ortaya çıktı sebebi ne olabilir?

alattin alattin (16999)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Samsung ATIV Book 9 NP900X3E ultrabook bilgisayarda  Windows 8.1 güncellemesinden sonra ortaya çıkan ekran parlaklığı  sorununun çözümü için şu aşamaları gerçekleştirdim.

    1. Samsung SW Update ile  Intel HD Graphics 4000 kartının son güncellemesini ve Screen Brightness yamasını yükledim. Fakat bu çözüm olmadı.
    2. Intel HD Graphics 4000 ekran kartnının önceki sürümünü yükledim. Fakat bu da çözüm olmadı.

    Yukarıdaki her iki işlemden sonra ekran parlaklığı normale geldi fakat FN + F2 ve FN + F3 tuşlarına bastığım anda ekran parlaklığı yine normal seviyeden aşağı indi.

    Çözüm olarak  Samsung ATIV Book 9 NP900X3E ultrabook'da Windows 8.1 masaüstü ekranında

    FN + F1 tuşları ile Settings, ayarlar penceresini açtım. Ekran sekmesinde

    Ortam ışığına göre otomatik parlaklık kontrolünü kullan seçeneğindeki

    Fiş Takılı

    Açık pil

    seçeneklerinin işaretlerini kaldırdım.  Bu işlemden sonra ekran parlaklığı normale döndü.

    Benim gibi Samsung ATIV Book 9 kullanan ve ekran parlaklık sorunu yaşayanlara faydası olacaktır.

    alattin alattin (16999)