Samsung boot menü sorunu

Sorun: Windows 8 yüklü Samsung NP355E5C (NP355E5C-A02TR) dizüstü bilgisayarın boot yani açılış menüsünde HDD dışında bir seçenek yok. CD / DVD ROM'dan açmak istediğimde bu seçeneği bulamıyorum. Samsung NP355E5C bilgisayarı optik sürücüden nasıl açarım?

murat murat (12492)
9 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Samsung NP355E5C bilgisayarı CD / DVD gibi optik bir sürücüden boot etmek istediğinizde BIOS ekranında karşınıza sadece HDD seçeneği gelebilir.

    Windows kurulumu yapmak istediğinizde, DVD / CD 'den açmanız gerektiğinde BIOS'dan açılış şeklini değiştirmelisiniz.

    Samsung dizüstü boot seçeneklerini değiştirmek için şu yolu izleyebilirsiniz:

    1. Bilgisayar açıldığında Bios ekranına geçmek için  F2 tuşuna basın.
    2. BIOS içinde  Advanced / Gelişmik sekmesinine gelin.
    3. Advanced ekranında Fast BIOS Mode bölümüne girin ve seçeneği Disable yapın .
    4. Ana ekranda Boot bölümüne geçin.
    5. Secure Boot seçeneğine girin ve Disable yapın.
    6. Bu işlemi yaptığınızda alt bölümde OS Mode Selection Seçeneği açılacak .
    7. OS Mode Selection seçeneğine girin.
    8. UEFI OS olan seçenegi CSM OS olarak değiştirin.
    9. Kurulum yapmak istediğiniz CD / DVD yi sürücüye yerleştirin.
    10. Ayarları kaydedin ve yeniden başlatın.

    Samsung dizüstü DVD / DVD'den açılışı yapacak ve kurulum başlayacaktır.

    murat murat (12492)
    9 yıl önce cevaplandı

      FORMAT bittikten sonra siyah ekranda kalıyor ne windows geliyor ne başka bişi yapılabiliyor

      kahramanaz kahramanaz (1)
      8 yıl önce cevaplandı

        ayarları uyguladıktan sonra bios tan kaydedip çıktım ekran siyah bir şekilde kaldı

        nemesis171 nemesis171 (1)
        7 yıl önce cevaplandı

        • BIOS'u tekrar default yap (f9 ve enter, daha sonrada f10 ve enter). Daha sonra laptop'unun marka/modeline göre klavyede boot menüyü açan tuşun hangisi olduğunu araştır. temmuz 7 yıl önce

        FORMAT bittikten sonra siyah ekranda kalıyor ne windows geliyor ne başka bişi yapılabiliyor
        Bu sorun bendede var çözüm bulamadım

        hwbuild hwbuild (1)
        7 yıl önce cevaplandı

        • BIOS'u yeniden default hale getir ve PC'yi yeniden başlatarak dene. BIOS Default ayarları önce f9 ve enter, daha sonra f10 ve enter.. temmuz 7 yıl önce