Samsung Galaxy Grand Prime Nasıl reset atılır? Samsung Galaxy Grand Prime nasıl sıfırlanır?

Samsung Galaxy Grand Prime telefonuna nasıl reset atabilirim?

Samsung Galaxy Grand Prime telefonumu sıfırlamak istiyorum.Sıfırlama işlemini nasıl gerçekleştirbilirim?

Samsung Galaxy Grand Prime fabrika ayarlarına nasıl geri döndürürüm?

ismailsarp ismailsarp (6010)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Telefona Reset atmak, sıfırlamak sonucunda ne olur? Ne işe yarar?

    Telefona sıfırlama ve reset işlemi yaptığınızda telefonu aldığınız ilk günkü haline geri döner.Buna fabrika ayaları da denir.

    Telefonumuzu neden resetleriz?

    • Telefonunuz yavaşladığında
    • Telefonunuzu virüs bulaştığında
    • Telefonunuzun şifresini unuttuğunuzda
    • Ya da telefon üzerine yaşadığınız android kaynaklı sorunlar yaşadığınızda

    gibi sorunlar nedeniyle telefonlara genelde resetleme işlemleri yapılır.

    Telefona sıfırlama, reset işlemi sonucunda telefonunuz ilk günkü haline geri döneceğinden tüm uygulama ve varsa sorunlardan arındırılmış şekilde olacaktır.Bu sayede telefonunuzda performans artışı sağlanacaktır.

    Samsung Galaxy Grand Prime Nasıl reset atılır? Samsung Galaxy Grand Prime nasıl sıfırlanır?

    Samsung Galaxy Grand Prime fabrika ayarlarına nasıl geri döndürürüm?

    Telefona iki şekilde sıfırlama, reset işlemi uygulayabilirsiniz.Bunlardan birincisi Telefonun ayarlar bölümünden yapılan sıfırlama, İkincisi de Telefonu kapattıktan sonra Recovery bölümüne girerek yapılan sıfırlama işlemidir.Recovery bölmünde yapılan sıfırlama işlemine Hard Reset de denir.Eğer telefon ayarlar bölümüne ulaşamıyorsanız(örneğin şifre unutma durumlarında) Recovery bölümünü kullanabilirsiniz.

    Yöntem 1: Telefon Ayarlar bölümünü kullanarak sıfırlama işlemi

    1. Telefonunuzun ayarlar bölümüne girin.
    2. Ardından Yedekle ve Sıfırla yazısına tıklayın.
    3. Fabrika ayarlarına sıfırla , Telefonu sıfırla ve Herşeyi sil aşamalarından sonra telefonunuzda sıfırlama,reset işlemi başlayacaktır.

    Yöntem 2: Recovery Bölümünü kullanarak resetleme,sıfırlama işlemi (Hard Reset)

    1. Telefonunuzu kapatınız.
    2. Sesi Yükseltme tuşu + Home .(ev) tuşlarına basılı turarak Güç butonuna basınız.Karşınıza yan yatmış android simgesi gelene kadar elinizi tuşlardan çekmeyiniz.
    3. Ardından telefonunuzun Recovery bölümü açılacaktır.Recovery bölümünde Sesi Yükeltme ve Sesi Azaltma tuşları yardımıyla menüde gezerek Wipe Data/Factory Reset yazısının üstüne geliniz ve Güç butonuna basınız.Güç butonuna bastığında karşınıza onay için bir ekran daha gelecektir.Bu ekranda Yes, delete all user data yazısına gelerek tekrar Güç butonuna basınız.
    4. Telefonunuzda resetleme işlemi başlayacaktır.Resetleme ardından telefonunuz ana menüye tekrar geri dönecektir.Ardından menüdeki Reboot System Now yazısına gelerek Güç butonuna basınız ve telefonu yeniden başlatınız.
    5. Telefonunuz yeniden başladığında sıfırlanmış,resetlenmiş bir şekilde tekrar açılacaktır.

    Telefonunuz ilk günkü haline geri döndüğünden Dil,Ağ bağlantısı,Google Hesabı gibi ayarları yapmanızı isteyecektir.

    ismailsarp ismailsarp (6010)