Samsung Galaxy J7 Prime güncelleme nasıl yapılır?

J7 prime cihazıma android 7 güncellemesini yaptım ama telefonum sıfırlanınca eski sürüme düştü tekrar Android 7.0 güncellemesimi nasıl yapabilirim? Şu anda 6.0.1 sürümünü kullanıyorum. Galaxy J7 Prime güncelleme ne zaman gelir?

Galaxy J7 Prime güncelleme gelmedi

Galaxy J7 Prime güncelleme nasıl yapılır?

ggokalp ggokalp (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Android güncellemesi almak için ek bir işlem yapmana gerek yok. Telefonunu wi-fi ağa bağladıktan sonra varsa güncelleme otomatik gelecektir.  Ya da telefonun içinden ayarlar bölümünden güncelleme kontrolü yapabilirsin.

    hakan hakan (15424)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkürler ama telefon yaklaşık 10 gündür açık ve wifi ağa bağlı.Ayarlar bölümüde güncellemeleri kontrol ettiğimde işlem başarısız diyor. ggokalp 6 yıl önce
    • @farurhenho sana manuel J7 prime güncellemei hakkında yardımcı olur. Hatta detayşı bir paylaşım yaparsa güzel olur. @ggokalp hakan 6 yıl önce

    Normalde telefonu sıfırlayınca Android sürümü düşmemeli, nasıl oldu bilmiyorum. Yazılım güncelleştirme bölümünden güncelleme gelmediyse Smart Switch programını kullanarak manuel olarak güncellemeyi deneyebilirsin.

    Galaxy J7 Prime güncelleme nasıl yapılır?

    Smart Switch Windows bilgisayara indirmek için buraya tıklayın.

    Smart Switch Mac bilgisayara indirmek için buraya tıklayın.

    1. Smart Switch yazılımını bilgisayarınıza indirin.
    2. Sonra bir USB kablosu ile telefonu bilgisayara bağlayın. (telefonun orijinal USB kablosu olsa iyi olur)
    3. Bağiladıktan sonra Smart Switch programını açın.
    4. Smart Switch, eğer telefonunuz için yeni güncelleme bulursa ekranda uyarı verir.
    5. Eğer güncelleme bulunduğuna dair bir uyarı görürseniz Güncelle'ye dokunun ve güncelleme tamamlanana kadar USB bağlantısını kesmeyin.

    Odin programını kullanarak Galaxy J7 Prime güncelleme

    Güncelleme gelmediyse Galaxy J7 Prime için Android 7.0 ROM dosyasını indirip telefona manuel olarak yükleyebilirsiniz.

    1. https://www.sammobile.com/firmwares/ sitesinden ilk önce model kodunu girerek telefonunuzu seçin.
    2. Seçtikten sonra telefon için uygun ROM'lar bulunacaktır.
    3. Listeden Android 7.0 ve Turkey yazanı seçin.
    4. Buradan Odin v3.13.1 sürümü indirin.
    5. ROM dosyası indikten sonra telefonu download mode'a alıp flashlayabilirsiniz.

    Sonraki adımlar hakkında detaylı bilgiyi yazmak için pek vaktim yok. Galaxy S3 orijinal ROM yükleme konusunu okuyabilirsiniz. Mantık birebir aynı.

    omercik omercik (9418)