Samsung Galaxy Note 3 ilk şarj

İyi günler. Bugün note 3 aldım. Telefonu açtığımda şarjı %45'ti. Şarja taktım ve şu an %100. Telefonu şarjdan çıkarmalı mıyım yoksa ilk şarj olduğu için 8 saat bekletmeli miyim?

chopin1016 chopin1016 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Öncelikle hayırlı olsun. İlk sarjda %100 gördüyseniz sarjdan çıkarabilirsiniz. 8 saat bekletmeniz gerekmez.

    Daha sonra %5 'in altına inene kadar sarja takmayın. %5'in altına indiğinde yine %100 sarj edin.

    Genel kullanım önerisi olarak bilgisayar gibi cihazlar üzerinden USB port ile sarj etmeniz önerilmez.

    Ayrıca mümkün olduğunda sarjı sıfırlandıktan sonra sarj takın ki batarya ömrü uzun olsun.

    cemkara cemkara (4215)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Peki, çok teşekkür ederim chopin1016 9 yıl önce