Samsung Galaxy Note 4 (MobilPhone)

Merhaba Arkadaşlar ;

Ben Samsung Galaxy Note 4 almak istiyorum Ekim 21 de Türkiye'de Satışa sunulacakmış. Ne dersiniz 2300 TL para verilir mi ? , Bir de Bu Note 4 de suya ve toza karşı dayanıklık varmı yani IP65 Sentirifikası var mı ? .

Görüşlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum .

 -SAYGILAR-

RecepGüvenç

    (Curly)

recepguvenc recepguvenc (26)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Diğer cihazlar göz önüne alındığında sizin ihtiyaçlarınıza uygunsa fiyatı bu özellikteki cihazlar için uygundur.

    IP65 sertifikası olmayacağı fakat daha iyisi olan IP67 sertifikası olacağı şeklinde söylentiler vardı. Fakat Samsung Galaxy Note 4 su ve toz korumasına sahip değildir. Bunun hakkında Samsung tarafından kesin bir açıklama olmamakla birlikte IFA 2014 Fuarında telefonu inceleyen ve Samsung yetkililerine soran kişilerden edindiğim bilgidir.

    IP sertifikalarında ilk rakam Toz koruması ikinci rakam ise Su korumasını temsil etmektedir. Bu konuda Samsung Note 4 6. seviye olan en yüksek seviye toz koruma ve 9 seviyeli su koruma teknolojisinde ise 7. seviyede koruma sağlamaktadır. Bu da suyun 1 metre altında 30 dakika kadar kalabileceği anlamını taşıyor.

    Daha önce de dediğim gibi eğer ihtiyaçlarınıza uygun bir telefon ise fiyat olarak kendi alanındaki telefonlarla aynı seviyededir.

    utkubayat utkubayat (885)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Tamam da peki neden şarj giris yeri açık eğer toz ve sudan koruma olsaydı orası kapalı olabilirdi bende bunun için sordum zaten ? recepguvenc 9 yıl önce
    • Dediğiniz doğrultusunda bir araştırma yaptım ve haklısınız. IFA 2014 fuarı hakkında yaptığım incelemede bu haberlerin söylenti olduğunu anladım. Yani Samsung Galaxy Note 4 su ve toza karşı bir sertifikası olmayacak gibi görünüyor. Yanlış bilgi verdiğim için özür dilerim. utkubayat 9 yıl önce
    • önemli değil :d recepguvenc 9 yıl önce