Samsung Galaxy S Advance I9070 telefona Orjinal 2.3.6 Rom nasıl yüklenir?

Samsung Galaxy S Advance I9070 telefona Orjinal 2.3.6 Rom nasıl yüklenir?

Samsung Galaxy S Advance I9070 orjinal rom yüklemek nasıl yapılır?

Samsung Galaxy S Advance I9070 2.3.6 Gingerbread Orjinal Rom nasıl yüklenir?

Samsung Galaxy S Advance I9070 odin kullanarak orjinal rom nasıl yüklenir?

ismailsarp ismailsarp (6010)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Samsung Galaxy S Advance I9070 cihanızına orjinal ROM yazılımı yüklemek için 3 adet dosyaya ihtiyacınız var.

    1. Odin 1.85
    2. Samsung Galaxy S Advance 2.3.6 Gingerbread ROM yükleme dosyası
    3. Samsung Android cihazların Windows tarafından tanınması için USB driver(sürücü) dosyası.

    Odin programı bizim yazılımı yüklememizi sağlayacak olan program.Aşağıdaki linklerden ihtiyacımız olan 3 dosyayı temin edebilirsiniz.

    Samsung Galaxy S Advance 2.3.6 Gingerbread ROM dosyasını indirmek için tıklayınız.(Odin 1.85 dahil)

    USB sürücü(driver) için buraya tıklayabilirsiniz.

    Aşama 1: USB sürücü(driver) dosyasını indirip kurun.

    Yukarıdaki linkten USB sürücü(driver) dosyalarını indirin ve kurulumu gerçekleştirin.Kurulumun ardından telefonunuzun bilgisayarınız tarafından tanınmama gibi problemlerin önüne geçeceksiniz.

    Aşama 2: Telefonu Kapatın ve Download(Odin) Moduna alın.

    Telefonunuza Orjinal Rom yüklemesi yapabilmek için telefonunuzu Download(Odin) moduna almanız gerekiyor.Bu işlem için telefonu kapatıp, özel tuş kombinasyonu ile telefonunuzu Download(Odin) moduna alıyoruz.

    Telefonu Download(Odin) Moduna almak için aşağıdaki işlemleri yapın.

    1. Telefonunuzu Kapatın.
    2. Telefon kapalı halde iken Ses Kısma+Home(orta)Tuşu tuşlarına basılı tutarak Güç tuşuna basın, Warning ekranı açılana kadar basılı tutun.
    3. Warnin ekranında bir kez Ses Açma (Volume up:Continue) tuşuna basarak Download(Odin) moduna geçin.
    4. Bu aşamadan sonra telefonda yapacağımız işlemler bitti.Sırada Bilgisayarda yapacağımız işlemler kaldı

    Aşama 3(son): Bilgisayarınızda Odin programını kullanarak Telefonunuza Orjinal Rom dosyasını yükleyin.

    1. Yukarıdaki linkten indirdiğiniz 2.3.6 Rom Dosyası(Odin Dahil) dosyalarını dizine çıkartın.
    2. Odin 3 (1.85) klasörü içindeki Odin programını çalıştırın.Ardından telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın.Telefonununuz bilgisayayarınıza doğru bir şekilde bağlandığında 0:[Com5] tarzı yazılar görünmesi gerekiyor.
    3. Odin programından PIT butonuna basarak GT-I9070_EUR_XX_8G.pit dosyasını seçin
    4. Odin programından PDA butonuna basarak CODE_GT-I9070_I9070DXLD1_CL1068093_REV00_user_SEC_KEY_LD1_ 8G.tar.md5 dosyasını seçin.
    5. Odin programından CSC butonuna basarak CSC_GT-I9070-MULTI-CSC-OLBLD1_SEC_KEY_8G.tar.md5​ dosyasını seçin.
    6. Odin programında Re-Partition, Auto Reboot, F.Reset Time seçeneklerinin seçili olduğundan emin olun.
    7. Ardından herşey hazır olduğuna göre Start butonuna basarak Orjinal Rom yükleme işlemini başlatın.
    8. Odin programında PASS yazısı çıkana kadar telefon kablosunu çıkartmayın.
    9. PASS yazısı geldiğinde işlem bitecek ve telefonunuz otomatik olarak başlatılacaktır.

    Tüm bu işlemlerin ardından Samsung Galaxy S Advance I9070 telefonunuza Orjinal 2.3.6 Gingerbread Rom kurmuş oldunuz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

      linki açamıyorum

      umur umur (1)