Samsung Galaxy S3 Donma sorununu nasıl azaltabilirim?

Annem uzun zamandır S3 kullanıyor. 3-4 ay sonra değiştirecek ozamana kadar idare etmesi lazım ama çok kasıyor. Format attık biraz azaldı ama hala kasıyor bunu azaltabileceğim bir yöntem mevcut mudur?

treajen treajen (43)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Uygulamaların yeni sürümlerini yüklemeyin ve Facebook, Messenger gibi uygulamaları yüklemeyin. Yeni uygulamalar eski Android sürümleriyle tam olarak uyumlu çalışmadığı için telefonda donma, kasma problemlerine yol açıyor. Aynı zamanda telefonun kendi arayüzü yerine daha hafif bir arayüz olan Nova Launcher'i yüklemenizi tavsiye ederim. Yükleyip açın ve varsayılan olarak ayarlayın. Bu şekilde telefon bir müddet daha idare edebilir.

    Nova Launcher: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teslacoilsw.launcher&hl=tr

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

      360 security-antivürs uygulamasını indirerek telefonu hızlandırabililrisin uygulamayı play storeden ücretisiz indirebilirsin.programın içinde her özellik mevcut virüs taraması hızlandırma gereksiz yer boşaltma başarılı bulduğum programlardan bir tanesi.

      morganflex morganflex (40)
      6 yıl önce cevaplandı

        Telefon kasma sorunu çözme:

        1-) AntiVirüs Kullanma :

        Antivirüs :

        1.1-) AVG Antivirüs

        1.2-) KasperSky Mobile Antivirüs

        2-) Temizlik Programları :

        2.1-) Clean Master - RAM Temizleyicisi ve Antivirüs

        2.2-) Clean Master Lite - For Low-End Phone7

        Not: Temizlik programların ilk 2 Si ni indir aynı program ama biri ram temizleyicisi diğeri küçük çaplı telefonlar için 2 sinide indir.

        3-) Gereksiz Dosyaları Silme veya taşıma :

        Telefonda Resim, Video Gibi dosyalar telefonda çok fazla yer kaplar Bir OTG kablosu yardımıyla FLASH BELLEK ( USB ) Ye taşımalısın ve sonra istersen o dosyaları telefondan sil. silmen gerekecek. çünkü Yer kalmadığı için böyle yapıyor telefon

        nvidiagtx nvidiagtx (690)