Samsung Galaxy S3 Mini Orjinal Rom Yükleme

Samsung Galaxy S3 Mini Orjinal Türkçe Rom Yükleme nasıl yapılır?

Samsung Galaxy S3 Mini Türkçe Stock Rom yükleme nasıl yapılır?

Galaxy S3 mini telefonuma nasıl orjinal rom yükleyebilirim?

Samsung Galaxy S3 Mini Orjinal 4.1.2 Türkçe Rom yükleme nasıl yapılır?

I8190XXAMG4_OXAAMG4 sürümlü orjinal 4.1.2 Rom Dosyasını telefonuma nasıl yüklerim?

ismailsarp ismailsarp (6010)
7 yıl önce sordu

  • ALLAH Razı olsun sizlerdenMükemmel anlatım Mükemmel Siz olmasaydınız Telefonum çöpe gidecekti osman63 6 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Samsung Galaxy S3 Mini telefonunuza bilgisayar üzerinden Orjinal Samsung tarafından çıkartılan 4.1.2 Türkçe Rom dosyasını kurabilir ve telefonunuzu eski haline getirebilirsiniz.

Bilgisayarınız üzerinden Türkçe Orjinal Rom yükleme işlemi yapmak için Odin programını kullanacağız.

Şimdi Rom yükleme işlemi için gerekli dosyaları indirelim;

  • Samsung Galaxy S3 Mini için Orjinal Türkçe 4.1.2 Rom Dosyası buradan indirebilirsiniz.
  • Rom'u yüklemek için kullanılacak Odin programını buradan indirebilirsiniz.
  • Eğer bilgisayarınız Galaxy S3 Mini telefonunu tanımadı ise buradan Samsung USB sürücüleri indirip kurun.

Tüm dosyalar indirdikten sonra kurulum işlemine başlayabiliriz.

Kurulum için aşağıdaki adımları uygulayın;

  1. İndirdiğiniz Odin dosyası içindeki Odin3 v3.07.exe dosyasına sağ tuş yönetici olarak çalıştır diyerek başlatın.
  2. Açılan ekranda PDA butonuna basın ve CODE_I8190XXAMG4_1332988_REV00_user_low_ship.tar.md5 dosyasını seçin.
  3. CSC butonuna basın ve CSC_OXA_I8190OXAAMG4_1332988_REV00_user_low_ship.tar.md5 dosyasını seçin.
  4. PIT butonuna basın ve goldenxx.pit dosyasını seçin.
  5. Programın Option kısmında Auto Reboot, Re-Partition, F.Reset Time seçeneklerinin seçili hale getirin.
  6. Şimdi Galaxy S3 Mini telefonunuzda Ayarlar->Geliştirici Sçeneklerine gelin üst taraftan anahtarı açık hale getirin.Ardından USB Hata Ayıklama modunu aktif hale getirin. (Eğer sizde Geliştirici seçenekleri görünmüyorsa, Ayarlar-> Cihaz Hakkında kısmına gelin ve Yapım Numarası bölümüne ardı ardına 6-8 kere tıklayın.Bu aşamadan sonra Geliştirici Seçenekleri menüsü açılacaktır.)
  7. Telefonunuzu kapatın.
  8. Telefonu Ses kısma+ Home tuşlarına basılı tutarak Power tuşuna basılı tutun (toplam 3 tuş).Karşınıza Download Mod ekranına gelecektir.Burada da bir kere Ses Açma tuşuna basarak Continue kısmına gelin.
  9. Telefonunuzu kablo ile bilgisayarınıza bağlayın.Odin Programında COM3,COM6 gibi bir yazı gelecektir.Buradan telefonun bağlandığını anlayabiliriz. Telefon görünmüyorsa üstteki linklerden Samsung USB sürücü yazılımını indirin ve kurun.
  10. Üstteki kısımlarda Odin ayarlarını yapmıştık, tüm işlemlerin ardından Start Tuşuna basarak kurulumu başlatabiliriz.

Tüm bu işlemlerin arından Samsung Galaxy S3 Mini Telefonuna Orjinal 4.1.2 Türkçe Rom sürümünü kurmuş olduk.

ismailsarp ismailsarp (6010)
7 yıl önce cevaplandı

  • Merhaba, bende de Samsung Galaxy S3 var. Bunla ilgili konunuz var mı? @ismailsarp wiwix 6 yıl önce
  • Evet linkten ulaşabilirsiniz. https://uzmanim.net/soru/samsung-galaxy-s3-telefona-orjinal-rom-4-3-jelly-bean-surumu-nasil-yuklenir/57991 ismailsarp 6 yıl önce

Ellerinize sağlık Harika anlatım

Siz olmasaydınız Kesin  Telefonum çöpe gidecekti

osman63 osman63 (1)
6 yıl önce cevaplandı

  • Güzel yorumlarınız için teşekkür ederiz. ismailsarp 6 yıl önce