Samsung Galaxy S3 Orjinal Rom Yükleme

Burada @ismailsarp adlı kişi S3 Mini hakkında konu açmış. Konuyu beğendim, fakat benim telefonum Mini değil, büyük olan S3. Kendisine mesaj da attım, fakat geri dönmedi. Bende konu açayım dedim. Kendisi görürse hem ona, hem de diğer uzmanlara bu konuyu açmış bulunuyorum. Teşekürler.

wiwix wiwix (5)
6 yıl önce sordu

Toplam 2 Cevap

Daha önce bu konu uzmanim.net üzerinden paylaşılmıştı.Aşağıdaki konu üzerinden ilgili konuya ulaşabilirsiniz.

Samsung Galaxy S3 Telefona Orjinal ROM 4.3 nasıl yüklenir ?

ismailsarp ismailsarp (6010)
6 yıl önce cevaplandı

  • YouTube gibi yerler yerine, sizin konunuz daha güzel ve samimi geldi diye size ulaşmak istedim. Müsait zamanınızda cevaplarınızı beklerim :) wiwix 6 yıl önce
  • @wiwix daha önce bu konuyu açmışız zaten bende şimdi buldum güncelledim mesajı bakabilirsiniz :) ismailsarp 6 yıl önce

Samsung Galaxy S3 orijinal ROM yükleme

Bahsettiğin konudaki mantık bütün Samsung cihazları için geçerli. İlgili ROM dosyası bulunur ve Odin programı kullanılarak cihaza flashlanır.

Samsung marka bütün cihazların orijinal rom dosyaları SamMobile sitesinde bulunur.

Chrome dan https://www.sammobile.com/firmwares/ sitesine gidip My model number bölümüne telefonun model kodunu yazıp orijinal rom dosyasını buluabilir ve Odin ile flashlayabilirsin.

omercik omercik (9418)
6 yıl önce cevaplandı

  • Dediğiniz siteye baktım, ülkemiz için en son tarihli güncelleme Android 4.3 imiş. İndirmeyi denedim yavaş indirme ve kayıt istedi. Ya da premium üye ol dedi.. Şimdi benim telefon 4-5 yıllık, yani garanti artık yok. 4.3 yerine, telefonu kasmayacak sürüm öneriniz nedir? @farurhenho wiwix 6 yıl önce
  • Sadece Android 4.3 için mi ROM'lar var? @wiwix omercik 6 yıl önce
  • @farurhenho nun verdiği adreste, filtreleme yapıldığında s3 için Türkiye Romlarında 4.3 sürümünden 4.0.4 sürümüne kadar farklı sürümler mevcut. Buradaki sürümler orjinal s3 Romları. İstediğiniz sürümü yükleyebilirsiniz. Sürümü düşürmek telefonunuzda hızlanmaları sağlayabilir. Buradakiler dışında farklı bir ROMlar custom ROM olarak geçerler. Ancak onların herhangi birini alıp yükleyemezsiniz. S3 için oluşturulmuş custom ROM bulup yüklemeniz gerekir. Bunun için de en güzel adres xda forumlarındaki s3 başlığı altındadır. @wiwix ismailsarp 6 yıl önce