Samsung Galaxy S3 Telefona Orjinal ROM 4.3 (Jelly Bean) sürümü nasıl yüklenir?

Samsung Galaxy S3 Telefona orjinal yazılımı yükleme nasıl yapılır?

Galaxy S3 Orjinal Jelly Bean yükleme nasıl yapılır?

Samsung Galaxy S3 Odin ile orjinal ROM 4.3 versiyonu nasıl yüklenir?

ismailsarp ismailsarp (6010)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Samsung Galaxy S3 cihanızına orjinal yazılımı yüklemek için 3 adet dosyaya ihtiyacınız var.

    • Odin 3.07 (versiyon değişiklik gösterebilir)
    • Samsung Galaxy S3 Orjinal 4.3 Jelly Bean yükleme dosyası
    • Samsung Android cihazların Windows tarafından tanınması halinde USB driver(sürücü) dosyası.

    Odin programı bizim yazılımı yüklememizi sağlayacak olan program.

    Odin 3.07 programını indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

    Samsung Galaxy S3 Orjinal 4.3 Jelly Bean sürümünü indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

    USB sürücü(driver) için buraya tıklayabilirsiniz.

    Tüm dosyaları indirdikten sonra kurulum işlemine başlayabiliriz.

    Not: Kurulum için telefonunuzda en az %50 şarj olmasına dikkat ediniz.

    Aşama 1: Samsung USB(sürücü) driver dosyalarını indirin ve yükleyin.

    Aşama 2: Telefonu kapatma ve Download moduna alma

    1. Telefonunuzu kapatınız
    2. Ses kısma + orta tuş(home) basılı tutarak Güç tuşuna basınız.
    3. Ardından açılan ekrandan Download moduna geçmek için bir kez daha Ses açma tuşuna basınız.
    4. Şu anda Downloading moduna geçmiş oldunuz.Telefonunuzda Downloading yazısını görmüş olmanız gerekiyor.

    Aşama 3(son):Odin programını kullanarak yazılımı yüklemek

    1. Odin linkinden programı indirin ve dizine çıkartın.
    2. Ardından indirdiğiniz jelly bean dosyasını dizine çıkartın ve I9300XXUGNB6_I9300OJVGNB3_I9300XXUGNA8_HOME.tar dosyasını elde edin.

             4.Odin programını yönetici olarak çalıştırın.

             5.Odin programını açın ve telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın.Telefonunuzu bilgisayara bağladınığınza ID:COM37 tarzı yazılar görmeniz gerekiyor.

             6.Ardından program üzerinden PDA butonuna tıklayın ve dizine çıkarttığınız I9300XXUGNB6_I9300OJVGNB3_I9300XXUGNA8_HOME.tar dosyasını seçin.Eklenme sırasında biraz bekleyebilir program donar gibi olabilir panik yapmayın.Sadece bekleyin.

             7.Seçim bittikten sonra program üzerinde Auto Reboot ve F.Reset Time seçeneklerinin seçili olduğuna emin olun.

             8.Herşey hazır.Start uşuna basarak kurulum işlemine başlayabilirsiniz.Program donma gibi şeyler yaşarsa panik yapmayın.Odin programı üzerinde PASS yazısı gelene kadar telefonu kablosunu çekmeyin!

    Bu işlemler sonucunda Galaxy S3 telefonunuza Orjinal 4.3 Jelly Bean sürümünü kurmuş olduk.

    ismailsarp ismailsarp (6010)