Samsung Galaxy S4 Mini kapandı açılmıyor

Merhaba, babamda Samsung Galaxy S4 Mini telefonu var. Birden kapandı, bir daha açılmadı. Babam çarşıda sormuş falan, 200 TL tamir ücreti varmış, telefonun beyni mi ne ölmüş demiş adam. 1 aydır telefon duruyor. Bu telefonu nasıl düzeltiriz? Satacağım daha sonra..

cifus cifus (3)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Hard reset denendimi?

    Önce bataryayı çıkarır ve yeniden takarsın (Bataryanın bozuk olup olmadığı ve şarj durumu kontrol edilmelidir. Gerekirse başka bir batarya ile denenir)

    Sonra;

    1. Kapalı konumda iken Sesi Yükselt + Home tuşlarına basılı tutarken açma tuşuna basılır
    2. Telefon açılıp, Samsung logosu gözüktüğünde tuşları bırakılır.
    3. Recovery (Kurtarma) ekranı geldiğinde; açılan ekranda Sesi Azalt ve Yükselt tuşları yardımı ile Wipe Data/Factory Reset'i seçip Açma tuşuna basılır
    4. Yes'i seçip Açma tuşuna basılır.
    5. Açılan ekranda reboot system now'ı seçip Açma tuşuna basılır
    6. Formatlama işlemi başlamıştır. Biraz beklendikten sonra cihaz fabrika ayarlarına dönmüş olacaktır.

    Samsung i9500 Galaxy S4 Hard Reset - videolu anlatım (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)
    5 yıl önce cevaplandı

    • 1. Kapalı konumda iken Sesi Yükselt + Home tuşlarına basılı tutarken açma tuşuna basılır dediniz ya orada hiç bir şey gelmedi.. cifus 5 yıl önce
    • Öyleyse yapacak bir şey yok. Telefon tamircisinin (teknik servisin) dediği gibi.. @cifus temmuz 5 yıl önce
    • Ama belki batarya bozulmuştur. Son bir ihtimal olarak birde başka bir batarya ile veya telefon şarja takılı halde denersin @cifus temmuz 5 yıl önce
    • Evet yeni batarya ile deneme yapacağım, olmazsa ne kadar eder satsam? cifus 5 yıl önce
    • Ben tamircinin dediğine güvenmedim ya, babamın telefon bu, babam kılıfı dahi çıkarmadı, özenle 1 sene üstü kullandı. Tek çizik dahi yok, yani birden beyni ölmesi telefonun... saçma bence.. cifus 5 yıl önce
    • Bir sene üstü?.. Yani iki sene değil. Öyleyse -eğer sıfır ve faturalı alındıysa- ücretsiz garanti kapsamında olması lazım. Bu taktirde telefonun YETKİLİ teknik servisine başvurulur, problemin çözümü onlardan istenir @cifus temmuz 5 yıl önce