Samsung Galaxy S9 nasıl sıfırlanır? Galaxy S9 hard reset nasıl atılır?

Samsung Galaxy S9 nasıl sıfırlanır? Samsung Galaxy S9 hard reset atma

Samsung S9'u nasıl sıfırlarım?

omercik omercik (9418)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Samsung Galaxy S9 hard reset atma

    Samsung Galaxy S9'da ana ekran (home) tuşu fiziksel olarak olmadığı için hard reset yani format atma yöntemi de değişti.

    Galaxy S9 format atma işlemine geçmeden önce bilmeniz gerekenler:

    • Telefonun en az %20 şarjı olmalı.
    • Android FRP (Factory Reset Protection) özelliğinden dolayı telefon sıfırlandıktan sonra, daha önce telefonda açık olan bir Gmail hesabını girmek zorundasınız. Aksi halde o an için telefonun kurulumu yapılamayacaktır.

    Aşağıdaki adımları uygulayarak telefona format atabilir ve ilk alındığı hale geri döndürebilirsiniz.

    1. Telefonu tamamen kapatın.
    2. Telefon kapalıyken Ses açma tuşu, Bixby tuşu ve açma kapama tuşuna aynı anda basılı tutun.
    3. Recovery ekranı gelince tuşlardan elinizi çekin.
    4. Android Recovery ekranındayken telefonun ses kısma tuşunu kullanarak Wipe data/factory reset seçeneğinin üzerine gelin.

    5. Wipe data/factory reset yazısına geldikten sonra bir defa telefonun güç tuşuna basın.
    6. Galaxy S9 wipe yani format işlemi başlayacak. Telefonu alt kısmında "Wipe complete" yazısını görünce ve tekrar Recovery menüsüne dönünce hard reset tamamlanmış demektir.
    7. Son olarak Reboot system now yazısının üzerine gelin ve yine bir defa telefonun güç tuşuna basın.

    Telefon yeniden başladıktan sonra ilk alındığı hale geri dönecek.

    omercik omercik (9418)