samsung J5 markalı android telefonda dahili depolamadaki GB sorunu

merhaba arkadaşlar kardeşimin samsung J5 markalı telefonunda 2 ay öncesinde sim kart yuvasında sorun oluşmuştu servise gitmek zorunda kaldı telefonun garantisi olduğundan yanlız servise gitmeden önceki telefonun normal dahili depolama gb si 8 gb idi servise gitti geldi clean master uygulamasında 4.70 gb görünüyor yani 4 gb 700 mb resimdeki gibi birde sürümü yükseltmişler önceki 5 di şimdi 6.1

buda telefonun kendi cihaz hafızası

görüldüğü gibi biri 4 gb diğeri 8 gb gösteriyor nasıl halledebiliriz

efsaneemrahylz efsaneemrahylz (247)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Aslında yaşadığınız bir sorun değil gönderdiğiniz resimlerde bir anormallik görünmüyor.

    • Telefonunuzun toplam belleği 8 GB
    • Android işletim sisteminin harcadığı dosya alanı 3,30 GB

    Bu durumda telefon kullanıcısına 8 GB - 3,3 GB toplamda 4,7 GB alan kalıyor.Yani siz telefona hiçbir şey yüklemeseniz dahi 4,7 GB alan ile başlıyorsunuz.Telefonlar hiçbir zaman bahsettiği GB boyutlularını tam olarak kullandırmazlar, çünkü Android işletim sisteminin kapladığı bir alan vardır ve bu alan da telefon satılırken belirilen GB boyutu içerisindedir.Dolayısıyla 8 GB satılan bir telefonda doğrudan 8 GB boş alana sahip olmazsınız.

    8 GB depolama alanı günümüz standartlarına göre çok yetersiz durumda.Telefonunuza microSD kart alın ve dosyalarınızın büyük kısmını bu microSD kartta saklayın.Örneğin fotoğraf, videolar ve çeşitli programları microSD kart ile çalıştırın.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

      @ismailsarp telefonu usb kablosuyla bilgisayara bağladım dahili depolama yeri 8 gb yazacağına 4 gb yazıyor bunu yazmayı unutmuşum

      efsaneemrahylz efsaneemrahylz (247)