Samsung laptobumun ışığı yanıyor ancak ekrana görüntü gelmiyor

Arkadaşlar laptopumun başlatma düğmesinin ışığı yanıyor fanından ses geliyor , çalışıyor ancak ekrana görüntü gelmiyor biosa bile girilmiyor güvenli modda bile açılmıyor hiçbir yazı gelmiyor simsiyah kalıyor ama fan çalışıyor başlatma düğmesinin ışığı yanıyor. Durum böyle pili gücü çıkarıp düğmeye 5 6 kez basmayı beklemeyi denedim sonuç alamadım . Tamir parası bayılmadan nasıl düzeltebilirim yardımcı olursanız sevinirim.

rennie rennie (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Laptopu hdmi veya vga çıkışından (hangisi varsa ondan) televizyona bağla. Eğer oraya görüntü geliyorsa bu, laptop ekranı bozuk sonucunu gösterir. Yok televizyonada görüntü gelmezse bu defa bir anakart veya en iyi ihtimalle bios problemi düşünülecektir.

    Problemin bir donanım problemi olması ihtimali oldukça fazla oluyor. Bu tür problemler ciddi problemlerdir ve çokluklada masraflı çözümler gerektirir.

    Sonuç olarak maalesef tamir parası bayılmak zorunda kalacaksın gibi.

    Geçmiş olsun.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

      ctrl alt del gorev yoneticisi yenigörev explorer.exe çalıştır açılır

      fıratdogan fıratdogan (3)
      7 yıl önce cevaplandı

      • Ekrana yazı gelmiyor biosa bile girmiyor diyor . sen diyosunki ctrl alt del yap . Lütfen düzgün cevap verelim. blackheaven 7 yıl önce