Samsung laptop windows 8 açılış ve çalışması sorunu

Merhaba,Samsung NP350V5C Windows 8 yazılımlı laptopum açılışı çok geç masa üstü geldiğinde hiç bir işlem yapamıyorum.Bir dosya açılışını bile 10-20 dak. arasında yapıyor.Masa üstü araçlarda WİFİ kapalı nete giremiyorum.

mavrom mavrom (3)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Eğer @blackheaven tavsiyeleri ve yol göstermesiyle çözüm olmazsa herhalde format atmak ve yeniden işletim sistemi yüklemek gerekecektir. Ama eğer sabit diskte donanımsal problemler varsa -ki buda bir ihtimal olarak söz konusudur- PC'ye format atmakta çözüm olmaz (belki format bile atılamaz), o halde yeni bir sabit disk temin etmek gerekecektir.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

      İki ayrı sorun belirmissiniz.Wi-fi kısmını anlayamadım ? internete bağlanamıyormusunuz ?

      Bilgisayarınızda geç açılma sorunu yeni oluştuysa sistem geri yükleme yaparak bu sorunu çözebilirsiniz.

      Sistem Geri Yükleme Nedir - Nasıl Yapılır (TIKLA)

      Sisteminiz Son zamanlarda geç açılmaya başladıysa Ccleaner uygulaması ile temizlik yapabilirsiniz

      Ccleaner Nedir - Nasıl Kullanılır (TIKLA)

      Sisteminize Kötü amaçlı istenmeyen yazılımlar bulaşmış olabilir . Sistem taraması yaparak onları temizleyebilisiniz

      Malware Nedir (TIKLA)

      Rootkit Nedir (TIKLA)

      Adwcleaner Nedir (TIKLA)

      HitmanPro Nedir (TIKLA)

      Ayrıca Sisteminizi uzun zamandır kullanıyorsanız işletim sisteminizde hatalar oluşmuş olabilir .sisteminizi onarabilirsiniz

      Windows 8 Nasıl Onarılır (TIKLA)

      Paylaşmış olduğum konuları açan uzmanlarıma teşekkür ediyorum.

      blackheaven blackheaven (728)
      7 yıl önce cevaplandı

      • CHKDSK Disk denetlemesi ve sfc /scannow komutu ile sistem dosyalarının taratılmasıda tavsiye edilmeliydi diyecektim ama yönlerdirdiğin "Windows 8 Nasıl Onarılır" linkinde onlarda mevcut zaten. Güzel cevap vermiş, doğru tavsiyerlerde bulunmuşsun @blackheaven temmuz 7 yıl önce

      Evet yeniden format attım ancak bu sefer başka hatalar vermeye başladı.Sanırım sabit diskim ölmek üzere.Şu an laptop ta Hitachi marka 750gb bir harddsik var. Bana önerebileceğiniz bir harddisk varmı acaba?Piyasada pek seçenek bulamadım. Teşekkür ederim açıklamalar için.KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR  hata mesajı yeniden başlatıyorum ancak 10-15 dk sonra mavi ekranda bu hata kodu çıkıyor...

      mavrom mavrom (3)
      7 yıl önce cevaplandı

      • Bu hata genellikle iki sebeple olur. Birincisi problemli sabit disklerden, ikinciside sistemde mevcut RAM ve RAM'lerden (hatalı okunması gibi) kaynaklı sebeplerdir bunlar. Çözüm için yapılabilecekler CHKDSK disk denetlemesi ve RAM'lerin slotta değiştirilerek -birden fazla sayıda iseler- teker teker denenmesidir. Ve/veya memory test yapılmasıdır. temmuz 7 yıl önce
      • https://uzmanim.net/soru/kernel-data-inpage-error-hatasi-nedir/34661 temmuz 7 yıl önce