Samsung Lcd Tv'de Harddisk'ten Film İzlerken (Desteklenmeyen Codec) Sorunu

Merhaba arkadaşlar.

Arkadaşlar samsung lcd tv miz var. vede 1 tb sony hard diskimizde yüklü (Mkv) Formatlı bluray filmlerimiz var.

Sorunum şu..Dediğim gibi arkadaşlar,1 tb harddiski samsung tv nin usb girişine takarak (Bluray) filmler izliyorum.

Bu hard diskimde yaklaşık 60 - 65 civarı (Mkv) formatlı bluray filmim var,bunların hepsini rahatlıkla açıp izleyebiliyorum!

Lakin...1 evet sadece bir filmimi bir türlü açamıyorum (X men) serisine ait 3. filmi ne yaptım ne ettimse açamıyorum!

(Desteklenmeyen Codec) hatası alıyorum ve tv sadece bu filmi açmıyor!

Bazı forumlarda araştırdım ve sunulan yöntemleri denedim ama dediğim gibi ne yaptımsa açmıyor tv bu filmi.

Benim anlamadığım 50 - 60 filmde aynı formatta ve televizyonum hepsini açıyor ama bu filmi açmıyor!

Nedir bu sorun arkadaşlar,bu film benim seri filmlerimden çok sevdiğim bir film ve mutlaka bu sorunu halletmem gerekiyor!

Şimdiden yorumlarınız ve yardımlarınız için teşekkürler...

lonelyeagle lonelyeagle (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bir video dönüştürme programı ile farklı bir formata çevirebilir ve eğer istersen sonra yeniden .mkv olarak dönüştürebilirsin. Böyle yaparsan amacına ulaşabileceğini düşünüyorum (Yeniden dönüştürülürken standart .mkv olarak dönüşeceğine göre).

    Biraz uğraştırır ve zaman alır ama sonunda istediğin olur.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

      Temmuz hocam öncelikle cevabınız için teşekkürler.

      Sizin sunduğunuz yöntem benimde aklıma gelmişti.Lakin bu işlemin hem çok uzun sürebileceği gibi,hemde dönüştürme sonrası (Görüntü ve Ses kaybı) yaşayabilme ihtimaline karşın vazgeçtim.

      Zira..Bu fimleri, yani benim hard diskime arşivlemiş olduğum filmleri ne gibi zorluklarla (Hem maddi,hem manevi) olarak nasıl temin ettiğimi bilseniz emin olun bana hak verirsiniz.

      Bu yüzdendirki,daha kısa yollu vede yapacağım işlem sonrasında bu film'le ilgili hiçbir kayıp yaşamadan uygulayabileceğim yöntemlerin peşindeyim.

      Nette birçok forumu araştırdım,bazı kişiler farklı işlemler sunmuşlar hepsini denedim ama olumlu bir neticeye ulaşamadım!

      Nasıl bir sorunmuş bu bir türlü anlayamadım gitti..Neyse ben size yinede ilginiz vede cevabınız için teşekkür ediyor iyi forumlar diliyorum.

      Bakalım biraz daha araştırma yapacağım,Ayrıca,(Pc,Elektronik vs) bilgisi olan bir arkadaşımıda devreye soktum..Onun bana dönüşünüde bekliyorum..Bu sorunu bulmaya ve halletmeye çalışacağım.

      Size tekrar teşekkür ederim..İyi günler

      lonelyeagle lonelyeagle (1)