Samsung marka laptopumda Ekran kartı belleğinin az görünmesi ve işlemci hızı kilitlenmesi

ekran kartının az görünmesi  Merhaba Benim Samsung marka windows 8.1 64 bit amd A10 4600m 8 gb ram ve amd 7660g+7600m dual graphics ekran kartı var bu kart 2 gb 128 bit ancak attıgım resimdede göründüğü gibi oyunlarda 1065 mb bellekli olarak gözüküyor sadece Call of duty adw de degil aynı sorun Gta 5 dede mevcut dxdiag da ise yaklaşık toplam ekran kartı bellegi 6 gb olarak gözüküyor oyunlarda 1 gb gözükmesi normal midir.

   Birde Oyuna girdiğim zaman işlemci normalde 2.69 civarındayken oyunda 1.77 e düşüyor sabit kalıyor artımıyor bunun sebebi nedir

Son olarak :) ram mhz i normalde 1600 iken görev yöneticisinde 800 mhz gözüküyor bunu dikkate almalımıyım

avukatvcr avukatvcr (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    İşlemci düşmesi ısınmayla alakalı olabilir.

    Ekran kartı konusunda ise sürücüleri tam yüklediğinden eminmisin ? Veya güncel olduğundan ?

    Bunların ikiside etki etmezse oyunla ilgili bir sıkıntı olsa gerek.

    akif52 akif52 (34)
    8 yıl önce cevaplandı

    • işlemcinin düşmesi dediğiniz gibi ısınmadan kaynaklanabilir çünki amd lerin genel sorunudur aşırı ısınma oyle ki oyunlarda 90 95 dereceyi görüyor Ekran kartına gelince Amd nin kendi siteside dahil olmak üzere defalarca güncelledim ancak sonuç hep aynı oldu lakin şöyle bi tecrübe edindim Pc yi windows 8 den 8.1 e güncelledim daha once güncelleme yapıldıgı gibi tomatik açılıyorya pc işte o zaman oyuna girdiğimde ekran kartını 6 gb olarak gördü bunu daha once iki defa yaşadım o zaman kasmadan takılmadan eser kalmamıştı ama reset atınca pc ye tekrar 1 gb görmeye devam etti Oyuna geldiğimde ise bu hata yı tek bir oyunda alıyor olsaydım dediğiniz gibi oyunla alakalı olabilirdi lakin 2 oyundada aynı hatayı aldıgım için sorun oyunla alakalı olmadıgı kanaatindeyim. Cevap yazdıgınız için ayrıca teşekkür ederim avukatvcr 8 yıl önce