Samsung monitor hiç açılmıyor

Merhaba arkadaşlar. Dün samsung monitorümü açık bir şekilde bıraktım. Ama sabah baktığımda hiç açılmadığını gördüm. Kasa çalısıyor ama monitor hiç çalışmıyor. Işığı bile yanmıyor. Başka kablo denedim olmadi. No signal hatası falanda vermiyor. Vga kablosunu çıkradım. Yok ama yine çalışmadı. Çözüm nedir arkadaşlar sorun monitorde gibi gözüküyor.

oncunesil oncunesil (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Monitörün enerji aldığı prizde veya o prizin bağlı olduğu elektrik hattinda bir problem olabilir (Mesela sigorta atmış olabilir, veya başka bir problem/arıza). Bunu Monitörü başka bir prize takarak monitör güç düğmesine basar ve o şekilde anlayabilirsin. Cihaza yine enerji gelmez ise (Monitör üzerinde güç götergesi led yanmaz ve/veya ekran açılmazsa) cihazı bir teknik servise gösterirsin. Televizyonun açılmazsa ne yaparsan aynısını yaparsın, yapmalısın.

    temmuz temmuz (12505)