Samsung Note II 4.3 Güncellemesi

merhaba,

Samsung Note II telefonuma 4.3 güncellemesi geldi ve güncelledim. Yaklaşık 4 saatte yaptı. 750 mb tı güncelleme. Güncellemeyi yaptıktan sonra mesaj yazarken telefon otomatik olarak kendi kafasına göre yazdığım yazıyı çevirip başka bir şey yapıyor. Çözemedim. Rskiden böyle bir şey yoktu güncellediğime pişmanım...

laboustasarim laboustasarim (693)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merhaba, Samsung Note II 4.3 Güncelleme sorununuzun çözümü aslında çok basittir. Lakin bu yeni 4.3 güncellemesi ile biraz karışık bazı ayarların seçeneklerinin yerleri değiştirilmiş.

    Samsung tarafından bu güncelleme aşağıdaki ayarları aktif olarak sunmuş, bu sebepten dolayı sizin yazdıklarınız bir öngörü ile farklı bir kelime oluyor. Bunun çözümü ise aşağıdaki ekrana ulaşıp bazı ayarların seçeneklerini değiştirmek olacak.

    Bu kısma ulaşmak için öncelikle "Ayarlar" seçeneğine giriyoruz ve yeni arayüzdeki "Cihazım" seçeneğine tıklayıp "Dil ve Giriş" seçeneğine giriş yapıyoruz. Gelen ekrandaki samsung klavyenin yanındaki "Ayarlar" düğmesine basıyoruz ve aşağıdaki resim karşınıza geliyor

    ,

    Bu sayfadaki ayarlar olması gerektiği gibi konumlanmış durumda ise bu sayfa farklıdır, bu resim olması gerektiği gibi ayarlanmıştır. En üstteki "öngörücü yazı" seçeneğini sıfır yani kapalı konumuna getiriyorsunuz ve biraz aşağılardaki "otomatik boşluk bırakma" seçeneğini de boş bırakıyoruz. Artık rahatça mesaj yazabilirsiniz.

    Bu arada güncellemeden pişman olmayınız. Her güncelleme bir yeniliktir ve mutlaka faydası vardır saygılarımla..

    laboustasarim laboustasarim (693)