Samsung One UI nedir?

Samsung One UI arayüzü nedir?

Samsung One UI arayüzü ne işe yarıyor?

Samsung'un One UI arayüzü hangi telefonlarda kullanılabilecek?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Samsung One UI arayüzü nedir?

    Samsung One UI, Samsung'un dün gerçekleştirdiği geliştirici konferasında tanıttığı yeni Android kullanıcı arayüzü.

    Bildiğiniz üzere Samsung hali hazırda Experience arayüzünü kullanıyor ama özellikle büyük ekranlı telefonlar için bu arayüz tam olarak uyumlu değil. Experience arayüzünde genel olarak menüler, seçenekler, ayarlar falan hep üst kısımda.

    Samsung tanıttığı bu yeni Android 9 tabanlı One UI arayüzünü tamamen büyük ekranlı telefonlarına göre tasarlamış. Mesela artık tek elle kullanımı kolaylaştırmak için telefonu kullanırken işinize yarayacak olan uygulama ayarları, seçenekler, sekmeler, menüler falan hep alt kısımda olacak.

    samsung yeni one ui arayüzü

    Bununla alakalı aslında söyleyecek fazla bir şey yok. Bir de genel olarak bütün tasarım değiştirilmiş. Uygulamalarda, menülerde, ayarlarda, sekmelerde falan minimallik ve sadelik var. Ben çok beğendim gayet şık duruyor.

    samsung one ui

    Samsung One UI arayüzü hangi telefonlara gelecek?

    İlk etapta One UI beta programı Galaxy S9, S9+ ve Note 9 için yayınlanacak. One UI arayüzünün final sürümü ise 2019'un ilk aylarında muhtemelen Ocak ayında yayınlanacak.

    Bu yeni Android arayüzü maalesef bütün Samsung telefonlara gelmeyecek. Hatta Android 9 güncellemesi alacak olmasına rağmen Galaxy S8, S8+ ve Galaxy Note 8'e bile gelip gelmeyeceği kesin değil. Zaten Samsung One UI web sitesinde beta programının yalnızca Galaxy S9/S9 Plus için yayınlanacak olmasından bile anlayabiliriz bunu.

    Bir de tabii ki Samsung Galaxy S10'da da One UI arayüzü olacak elbette.

    omercik omercik (9418)