Samsung Q530 laptop RAM uyumsuzluğu sorunu

Merhaba ,

Samsung Q530 laptopum var . Bu laptop max 8 gb ram desteklıyor . üzerinde hynix 2gb 1RX8-10600S-9-10-B1  RAM VAR  ben buna ek olarak 2 gb ankowall marka ddr3 1333 mhz ram aldım . cl değerleri aynı . 2 sini takınca goruntu gelmıyor . ama tek tek takınca ıkısıde gayet ıyı calısıyor . Bu sorunu nasıl çözebilirim ??

kullanici720740 kullanici720740 (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Ramleri tek tek incelemedim ama şunu söyleyebilirim: iki ram'i aynı anda taktığında açılmıyorsa ramlar arasında uyumsuzluk vardır. Bunu gideremezsin. Ramlerin tek tek çalışması normal. Bir anakart farkl özellikteki ramlarri destekleyebilir ama Ramlari çift kullanacaksan o zaman Ramlarin tamamen aynı olması en doğru çalışmayı sağlar.

    Hatta çift kullanılacaksa markaları dahi aynı olsun isteriz. Teknik özellikleri aynı fakat markaları farklı ramlar bile sorunlara yol açabiliyor.  Bu sorunu çözemezsin özet olarak

    murat murat (12492)