samsung s3 mini cep telefonu pil tüketimi

Merhaba yukarda modeli yazan cep telefonunda pil tükenme sorunu yaşıyorum. Tam ful dolduruyorum tüm işlemler kapalı ram hafızası bile temiz uygulamalar temizleniyor fakat günlük olarak 2 veya maksimum arada bir wifi internet kullanıyorum aynı gün şarz %75 düşüyor bu süre içinde konuşma dahi yapmıyorum çünkü konuşma çok az kullanıyorum bu neden oluyor günde 2 veya 3 saat internette pil çok çabuk azaliyor bu sorun mudur yoksa normal midir telefonu yeni aldım 38 günlük 3 defa fabrıka ayarlarına getirdim ama yine olmadı bu çok delleniyorum bunun bir çaresi varmı bunu servise götürsem iade edebilirmiyim, veya yedek bir pil mi alayım yan sanayı başka çare varmı bu telefondan iyi anlayanlar yorum yazsın.Teşekkürler.

Not.... Bu model telefonu yeni kullanıyorum bunlara karşıyım ama internet ve görüşme için aldım eski telefonum bozuldugu için artık bu model telefonlar revaçta kamera ve videoda çok başarılı olduğu için.saygılar.

emekli35 emekli35 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Arka plandaki uygulamaları kapatın blütut(yazılışını bilmiyorum) Wifi gibi araçları kapalı tutun güç tasarrufunu açın ve parlaklığını otomatiğe ayarlayarak pil tasarrufu yapılabilir. Orjinal pilini değiştirmeni tavsiye etmem çakma bataryalar patlayabiliyor. Ayrıca telefonunu şarja sürekli takıp çıkarmak bataryaya zarar verir bataryanın sağlıklı kalması için en az 6 saat şarjda kalmalı

    berkantugan berkantugan (1)
    9 yıl önce cevaplandı

      Kardeşim Samsung Galaxy S3 mini kullanıyor.

      Telefonunuzda bir sorun yok. Bataryanın çabuk boşalması normal. Akıllı telefonlar şarjı çok çabuk tüketiyorlar.

      Özellikle Samsung gibi üreticiler telefona çok fazla uygulama yükleyerek piyasaya sürüyorlar.

      Aynı şekilde Android işletim sistemi pek çok Google yazılımı yüklenmiş şekilde servis ediliyor.

      Siz ne yaparsanız yapın hiç konuşmasanız bile bataryanız arka planda uygulamalar yüzünden boşalıyor.

      Elbette şunları yaptığınızı düşünüyorum:

      • Bluetooth kapalı
      • Wi-Fi kapalı
      • Ekran parlaklığı en alt seviyede
      • GPS kapalı (lokasyon hizmeti)
      • Eşleştirme (sync) kapalı.
      • 3G kapalı

      Bunlar açıksa zaten açık oldukları müddetçe pilinizi tüketirler. Aynı zamanda yüklediğiniz her uygulama bildirim servisleri gibi servisler yüzünden bataryanızın azalmasına sebep olurlar.

      Ayrıca bataryanızın ölmemesi için şunlara dikkat ederseniz iyi olur:

      • Telefonunuzun batarya seviyesi %15'in altına inmeden telefonu şarj etmeyin.
      • Bilgisayara bağlayarak telefonu şarj etmeyin.
      • Telefon tam şarj olmadan şarjdan çıkartmayın.

      Ayrıca bataryanız iyice dayanmayaya başladığında yeni bir batarya almanız gerekecek. Bu durumda sakın yan sanayi ve ucuz Samsung S3 mini bataryası almayın. 15-20TL civarında satılan ve orjinal denen bu ürünler sizi sinir hastası eder. Bunun yerine orjinaller pahalı gelirse Deji marka batarya önerebilirim.

      Burada bir arkadaş paylaşmıştı: Deji bataryalar nasıl? Sayesine böyle bir markanın varlığından haberdar oldum. Kardeşime aldım son derece memnun kullanıyor.

      cemkara cemkara (4215)