Samsung Smart Tv H Serisi Türksat 4A Ayarlama

Samsung Smart Tv H Serisi uydu alıcılı televizyonlarda Türksat 4A uydusu ayarları nasıl yapılır? Samsung Smart Tv H Serisi uydu alıcılı televizyonlarda Türksat 4A güncellemesi nasıl yapılır?

Türksat 4A uydu yayınlarını almak için Samsung Smart Tv H Serisi uydu alıcılı televizyonlarda ne gibi ayarlar yapmalıyım?

Samsung Smart Tv H Serisi uydu alıcılı televizyonlarda  Türksat 4A kanal ayarları nasıl yapılır?

mavibilgisayar mavibilgisayar (562)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Samsung Smart Tv​ televizyonunuzun serisini bilmiyorsanız buradan öğrenebilirsiniz : Samsung Smart Tv televizyonumun serisini nasıl öğrenebilirim?

    Samsung Smart Tv H Serisi uydu alıcılı televizyonlarda Türksat 4A ayarı için el ile Türksat 4A frekans bilgisi girmeniz gerekiyor. Samsung Smart Tv H Serisi uydu alıcılı televizyonlarda Türksat 4A uydu kurulumu aşağıda adım adım anlatılmıştır.

    Türksat 4A uydusuna 18.09.2014 tarihi ile geçilmiş durumda. Artık eski kanal frekansları çalışmayacaktır. Bu sebepten Samsung Smart Tv H Serisi uydu alıcılı televizyonlarda yeni frekansları girmelisiniz. Bunun içinde otomatik kanal tarama yapmalısınız.

    Samsung Smart Tv H Serisi uydu alıcılı televizyonlarda 4A uydusu ayarlama işlemleri için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz

    Samsung Smart Tv H Serisi Türksat 4A Ayarlama

    H Serisi Turksat 4A Kurulumu

    1.png

    1. Kumandanın ‘More’ tuşuna basıldıktan sonra sanal klavyede ‘Menu’ seçeneği seçilmelidir

    3.png

    2.Menüden ‘Yayın’ ve daha sonra ‘Kanalı Düzenle’ seçenekleri seçilmelidir

    4.png3. Kanal menüsünde alt taraftan ‘Tümünü Seç’ seçeneği seçilmelidir

    7.png

    4. Kanalların tümü seçildikten sonra aşağıdaki seçeneklerden ‘Sil’ seçeneği seçilmeli ve tüm kanallar silinmelidir

    8.png

    5. Silme işlemi tamamlandıktan sonra tekrar ‘More’ > ‘Menu’ seçenekleri izlenerek TV menüsüne girimelidir

    10.png

    6. ‘Yayın’ menüsünden ‘Kanal Ayarları’ seçeneği seçilmelidir

    11.png

    7. ‘Kanal Ayarları’ menüsünden ‘Manuel Ayarlama’ seçeneği seçilmelidir

    8. Uyduyu Tara menüsünden aşağıdaki seçenekler seçilerek ilerlenmeli ve ‘Ara’ seçeneği seçilmelidir.

    Transponder: 11844 (V/R) 2222
    Tarama Modu: Tüm kanallar
    Şebeke Arama: Etkinleştir
    Veya bulunduğunuz konuma göre aşağıdaki frekansı deneyebilirsiniz.
    Transponder: 11747 H  27500
    Tarama Modu: Tüm kanallar
    Şebeke Arama: Etkinleştir
    15.png

    Samsung Smart Tv H Serisi uydu alıcılı televizyonlardaTürksat 4A uydusu ayarlama işlemi bu işlemden sonra bitmiş olacak. Türksat 4A uydusu üzerindeki yayınları artık alabiliyor olmalısınız.

    Samsung Smart Tv H Serisi uydu alıcılı televizyonlarda  Türksat 4A uydu ayarı yaptığınızda bazı kanallar otomatik olarak gelmiyorsa bu kanalların frekanslarını eliniz ile teker teker girmeniz gerekiyor.

    Bu işlemler sonrasında aradığınız kanallardan eksik olan varsa el ile frekans bilgisini girerek bulabilirsiniz.

    Türksat 4A güncel frekans listesine buradan ulaşabilirsiniz.

    mavibilgisayar mavibilgisayar (562)