Samsung Smart TV yazılım güncelle pasif sorunun çözümü nedir?

Samsung Smart TV'de Yazılım güncelleme yapmak istediğimde Menü > Destek (support) > Yazılım Güncelle (software update) yolunu izlediğimde, Yazılım Güncelle seçeneği pasif seçilemez durumda görünüyor ve güncelleme yapamıyorum.

murat murat (12492)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Samsung Smart TV yazılım güncelle pasif sorunun çözümü nedir?

    Eğer Samsung Smart Tv yazılım güncellemesi (Software update) yapmayı deniyorsanız fakat yazılım güncelle seçeneği seçilemiyorsa, pasif durumdaysa şu yolu deneyerek yazılım güncellemesi yapabilirsiniz:

    1. Kumanda üzerinden Smart Hub (kumandada altıgen seklinde olan tuş) tuşuna basın.
    2. Daha sonra Smart Hub ekranı açıldığında, Menü tuşuna basın.
    3. Menü > Destek (support) > Yazılım Güncelle yolunu tekrar izleyin.
    4. Şimdi yazılım güncelle aktif olacaktır ve yazılım güncelleme başlayacaktır.

    Samsung Smart Tvlerde yazılım güncelleme televizyonun daha stabil çalışmasını sağlayacaktır. Yazılım güncelleme ile daha önceki pek çok sorun ortadan kalkar.

    murat murat (12492)