Samsung SSD Evo mu Pro mu?

Masaüstü bilgisayarımın Harddiski hata vermeye başladı. SSD alıp işletim sistemini yüklemeyi düşünüyorum. Samsung SSD alacağım. Fakat PRO mu yoksa EVO mu almalıyım karar veremedim. Okuma ve yazma değerleri arasında pek fark görünmüyor ama Bechmark testlerinde PRO açık ara önde ve 250 GB lık olanında aralarında 250 TL fiat varkı var.UEFİ li orijinal Win 10 PRO kuracağım. Normal bir ev kullanıcısı olarak ben aralarındaki farkı görebilir miyim öğrenmek istiyorum. Daha doğru bir ifadeyle hangisini almamı tavsiye edersiniz?

NOT: Diğer SSD modellerini düşünmüyorum.

neon neon (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Eğer ağır işler yapmayacaksanız aradaki farkı hissedemeyebilirsiniz. Daha çok Adobe programlarıyla render alma (vs.) ağır işler yapacaksanız aradaki fark hissedilebilir olacaktır. Onun dışında sadece "SSD sahibi olayım" diyorsanız Evo sizin için yeterlidir. Aynı zamanda garanti süresi Pro için 5, Evo için 3 yıl olarak belirlenmiştir.

    Özet olarak fiyat performans istiyorsanız Evo, bütçeniz var ve daha yüksek performans istiyorsanız Pro tercih edin diyebilirim.

    omercik omercik (9418)