Samsung SSD lerin kullanım süresi

Masaüstü Bilgisayarımda ikiyıldır Samsung 850 EVO 120 GB SSD kullanıyorum. Öyle profesyonel bir kullanıcı değilim. Sadece İDM ve Torrentten film ve müzik indiririm. Oyun oynamam. Buna rağmen Magician yazılımında 15.6 TB veri kullanımı gözüküyor. Bu normal midir? İnternetten araştırdım ama kesin bir bilgiye ulaşamadım. SSD’lerin ortalama ömrü kaç yıldır ? Ek olarak SSD ömrü biterse sadece veri okunabilir hale geçiyormuş doğru mu yoksa direk çöp mü oluyor ?

matrix matrix (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    İnternetten kısa bir araştırma yaptım. Belirttiğin SSD modeli için 150 TB alan belirlenmiş. Orada gördüğün değer 150 TB'a yaklaştığı zaman bütün verilerini yedekleyip yeni bir diske geçiş yapman gerekebilir. Ancak şuan için problem yok gibi.

    omercik omercik (9418)